Antisemiti

Zábavní židovskí bratia zo stránky delet.sk ma znova pobavili. Postaral sa o to článok 10 najhorších antisemitských výrokov v roku 2010.

Prvé miesto v rebríčku obsadila Helen Thomas za výrok: "Kongres, Biely dom, Hollywood a Vol street sú vlastníctvom Sionistov. Vkladajú peniaze tam, kde sú ich ústa."

Stále nechápem, čo má antisemitizmus spoločné so židmi, ale zvykne sa chápať ako nenávisť voči židom. No nech sa snažím, ako môžem, nenávisť v tomto výroku nevidím. Je to výrok, ktorý niečo oznamuje. Môžeme sa baviť, či je pravdivý alebo nepravdivý, ale žiadne citové zafarbenie tam nevidím. Ak by tam bolo napísané: "Kongres, Biely dom, Hollywood a Vol street sú vlastníctvom odporných, skurvených židov", potom áno, je tam nenávisť.

Čo je na tom všetkom také zábavné? Na stránke vznikol ešte aj iný článok - Židovský a východoeurópsky Hollywood. Píše sa v ňom toto: "Málokto si však pri pohľade na nesmierne známe logo WB či revúceho leva s filmovým pásom spojí tieto dve svetoznáme spoločnosti so židovskými emigrantmi z Poľska, ktorí stáli pri ich zrode. Takmer všetky najslávnejšie Hollywoodske štúdiá zakladali židovskí emigranti z východnej Európy."

Svojim vlastným článkom teda potvrdzujú to, čo povedala Helen Thomas. Takže podľa svojich vlastných kritérií je Delet antisemita :)))

Nápis Hollywood