Havran

V knihe Romana Kulicha Prekliatie sa objavilo čudné stvorenie - havran. Aj na Slovensku sa zjavilo podivné stvorenie - Michal Havran. Myslí si, že ak sa odfotí pred policou plnou kníh so šálom okolo krku, že ma ošáli a ja ho budem považovať za intelektuála. Šalom. Pritom je to antisemita, ktorý uráža a šíri národnostnú nenávisť. Je to šíriteľ falošných správ a šialený konšpiračný teoretik. Konšpirácia je v preklade sprisahanie. Havran a spol tu šíria šialenú konšpiračnú teóriu, že na Slovensku pôsobí tajná zločinecká organizácia, ktorá pôsobí v zákulisí - mafia. Čiže niečo ako slobodomurári. Táto mafia sa vraj sprisahala s predsedom Smeru Ficom. Ešte k tomu je to vraj talianska mafia. Ako môže na vyspelom západe v Európskej únii existovať takáto zločinecká organizácia? To je zatiaľ druhá najšialenejšia konšpiračná teória, akú som kedy počul.

Vták havran stále kráka a to isté robí aj Michal Havran. V poslednom čase sa rozkrákal poriadne a vypúšťa rôzne vyjadrenia. Obvinil v nich slovenskú diskriminovanú menšinu, že vyvražďovala. Neuveriteľné predsudky a antislovanizmus! Nakoniec sa paradoxne sám priznal, že jeho predkovia vyvražďovali židov, a že on je neschopný s nízkou sebadôverou. Ja som síce tušil, že s ním niečo nie je v poriadku, ale takéto priznanie z vlastných úst poteší.

Na úvod musím vysvetliť, prečo píšem slovenská menšina. Pretože ja, na rozdiel od zaprdených pseudointelektuálov rozmýšľam globálne. Maďarov je iba v Maďarsku 10 miliónov. Cigánov a židov je celosvetovo po 20 miliónov. Číňanov a Indov je viac ako jedna miliarda. Slovákov je na svete len necelých 8 miliónov. Tak kto je tu menšina? Slováci sú menšina a menšiny musia byť chránené.

Prvý Havranov výrok

"Židovská menšina na Slovensku v skutočnosti neexistuje. Sú tu len torzá ľudské, architektonické aj kultúrne. Je to preto, lebo katolícky kňaz Jozef Tiso sa stal vrahom malých detí. Treba to stále pripomínať pre tých, čo tomu úplne dostatočne nerozmejú, že Jozef Tiso nebol kňazom, ale bol človekom, ktorý posielal malé deti do koncetračných táborov. Ak nám dnes na Slovensku niečo chýba, tak je to celá židovská menšina, ktorá bola slovenskými katolíkmi aj evanjelikmi deportovaná do koncetračných táborov. To že dnes opravujeme synagógy, tak to neznamená, že sa židovská menšina vracia, pretože židovská menšina sa na Slovensko nevracia a nemá sa odkiaľ vrátiť, lebo z táborov sa nedalo vrátiť. Ak budete nabudúce chcieť niekoho nenávidieť, tak Židov môžete úplne vynechať z hry, pretože vaši starí rodičia ich už zlikvidovali."

S úvodnou vetou jednoznačne súhlasím, židovská menšina tu neexistuje. Jedniná menšina na Slovensku je slovenská menšina. S ďalším už samozrejme súhlasiť nemôžem. Vraj Tiso bol vrahom malých detí. Jozef Tiso nebol kňazom, ale bol človekom, ktorý posielal malé deti do koncetračných táborov. Pozrime sa, čo k tomu hovorí Príručka o kritickom myslení Denníka N. Píše sa tam, že k manipulácii sa používajú takzvané argumentačné fauly. Jedným z nich je emocionálne zafarbený jazyk, ktorý použitím silných emócií vytvára neférovú situáciu, ktorá znevýhodňuje tých, ktorí s ním nesúhlasia. Čo je asi tak obviňovanie niekoho z vrážd malých detí?

Havran píše, že Tiso nebol kňazom, ale bol človekom, ktorý posielal malé deti do koncetračných táborov. Akože nebol kňazom? Tiso bol vysvätený za kňaza 14. júla 1910. Sám Havran tesne pred tým píše, že Tiso kňazom bol: "Katolícky kňaz Jozef Tiso sa stal vrahom malých detí." Havran má zrejme schizofréniu alebo výpadky pamäte. Raz je Tiso kňaz, hneď nato už nie je. Vidíme, že sám Havran manipuluje a šíri falošné správy. Na Slovensku nebol až do SNP, keď tu prišli Nemci, zabitý ani jeden žid. Aj výrok, že židia boli deportovaní do koncetračných táborov je sporný. Boli poslaní na prácu do Nemecka - podobne, ako tam dnes posielajú afroameričanov a moslimov, čo Havran a spol obraňujú. Mohol Tiso vedieť, že ich Nemci pošlú do koncetrákov? Ja pochybujem o tom, žeby to Nemci vešali na nos nejakým Slovákom. Pokiaľ by to bola pravda, čo tvrdí Havran, nech dá dôkazy.

Druhý výrok z článku Ako vyzerá šikana trestnými oznameniami, SME 6. 7. 2018

"Vrátili sa. Zmena, ľudáci, alkáči z tradičnej rodiny udierajú na buzerantov... želajú si smrť detí na mori, trasú sa z psychózy a nízkej sebadôvery, pretože vedia, že v ich neschopnosti ich naozaj ohrozuje každý priemerne motivovaný cudzinec. Slováci. Takí sme boli. Voľakedy na hubu, dnes trestné."

Chudáčik plače, ako ho vraj šikanujú trestnými oznámeniami. Pritom sami podávajú trestné oznámenia. Teraz napríklad odsúdili poslanca Mazureka za extrémistické výroky a nenávisť voči národnostnej skupine. Dajme tomu, že jeho odsúdenie bolo oprávnené. V prípade Havrana alebo Šoltésa, ktorý hovoril o bielej spodine, ale súdy obžalovaných oslobodili. Prečo zákony neplatia pre každého rovnako? Niekto si tu zarába na veľké problémy. Fico na to upozornil, no prekrútili ho a už aj jeho preveruje polícia. Fico ich však len varoval, že vyrábajú mučeníkov. Oni to však nechápu. Intelektuáli nechcú komunikovať s takzvanými konšpiračnými teoretikmi, aby im nedodávali legitimitu. Lenže títo "konšpirátori" sú predstavitelia ľudu a ten legitimitu nepotrebuje. Legitimitu potrebuje establišment. Ten predstavovaný havranoidmi si ju však dvojitými metrami sám ničí. V tejto kauze si je nutné položiť otázku, prečo napriek boju proti rasizmu, nacizmu a extrémizmu Kotlebove preferencie stúpajú? Havran sa sťažuje, že pojem intelektuál sa stal nadávkou. Je to pravda, stalo sa to však vďaka pôsobeniu Havrana a spol. Podobne ako s preferenciami Kotlebu sa pýtam, je Havran idiot alebo to robí náročky?

Ľudí z Iniciatívy za tradičnú rodinu Havran nazýva nenávistne alkáči. Čo vyčíta iným, sám robí. Je to farizej, ktorý vidí smietku v okou blížneho, ale brvno vo svojom oku nevidí. Aj keby boli alkáči, kto tu alkoholizmus rozšíril?

Všetci ľudia sú vraj rovní, tak ako môžu byť Slováci neshcopní s psychózou z neschopnosti konkurovať cudzincom? V skutočnosti dnes množstvo Slovákov pracuje v zahraničí medzi cudzincami a jeden ide dokonca kandidovať za amerického prezidenta. Znova falošné správy. Pritom sa Havran sám označí za Slováka - Slováci, takí sme boli. Takže Havran sa priznal, že je neschopný, lebo aj on je Slovák. Veď sa stačí na neho a jemu podobných pozrieť. Nadávajú na Slovákov a básnia o cudzincoch, ale sami na rozdiel od ostatných sa na Slovensku držia zubami-nechtami. Choďte sami do zahraničia, keď sa vám tu nepáči a ukážte, ako budete konkurovať cudzincom. Odporúčam štvrť Molenbeek alebo rovno Irak.

Tretí výrok

"Ale ostávame v strehu a pripomíname, že v 45. ste utekali ako potkany vrátane poslancov Tisovho nacistického tábora s nálepkou Slovensko. Už ste raz boj o Slovensko prehrali a nepomohol vám ani tlstý antisemita. Asi vás Boh až tak nepočúva, tak si to zrovnajte."

Presne tak, v 45. niektorí utekali ako potkany. Havran však nepovedal, s kým utekali a pred kým utekali. Utekali s Nemcami pred Rusmi. No a dnes na Rusov, ktorí porazili nacistov, Havran a spol nadávajú, posielajú k ruským hraniciam slovenských vojakov ako Tiso a Nemcom sa pchajú do zadku. Tak kto je tu nácek?

Ako počúva údajne jediný pravý židovský boh židov, keď neustále plačú, že bol holokaust a deportácie? Urovnaj si to v hlave v prvom rade ty Havran.

Štvrtý výrok

"Vraj nemôžem povedať, že vaši dedovia zabili židov. Lebo nezabili. Ale zabili. Všetci naši predkovia to urobili."

Mne by až tak nevadilo, ak by Havran hovoril, že Slováci zabili židov. Nerobil som na túto tému výskum, ale je možné, že nejakí Slováci, napríklad z Hlinkovej gardy nejakých židov skutočne zabili. V tomto zmysle by bol Havranov výrok pravdivý a nič by som nenamietal. Na Slovensku sa tiež často hovorí, že Američania toto alebo židia tamto. Zatiaľ som však nikde nevidel, aby niekto písal, že všetci Američania toto alebo všetci židia tamto. Havran ale píše, že všetci naši predkovia zabili židov. A to už mi vadí, pretože tu obviňuje aj mojich predkov. Má to však aj humornú stránku, pretože podľa Havrana aj Kiskovi predkovia zabíjali židov, aj predkovia prezidentky Čaputovej zabíjali židov! Dokonca aj predkovia Natálie z reklamy zabíjali židov, lebo je Slovenka. Najväčšia zábava na tom však je, že podľa toho výroku aj Havranovi predkovia zabili židov. No ale toto, kto by to o ňom povedal? Keď však v mene Havran trochu poprehadzujeme písmenká, dostaneme slovo vrahan. Ako vravím, je to antisemita.

Podľa Havrana však zabíjali židov aj tí, čo ich ukrývali a zachraňovali. Pekná facka do tváre. Títo ľudia riskovali životy svoje i svojej rodiny a Havran im teraz povie, že napriek tomu sú vrahovia. O čo tomuto človeku ide? Ak by sa náhodou zopakovala situácia, aká bola počas vojny, bude tu ešte niekto židov zachraňovať? Nepovedia si ľudia, že prečo by sme mali riskovať, keď aj tak budeme za vrahov?

Alebo podľa Havrana zabili židov už len tým, že tomu nezabránili? To sa akože maličké Slovensko malo len tak postaviť veľkému Nemecku? Napriek tomu Tiso deportácie zastavil po tom, ako z Osvienčimu utiekol Vŕba a začali sa šíriť zvesti o tom, čo sa tam deje, ktorým mimochodom neverili ani samotní židia. Nakoniec tu vypuklo aj SNP.

Obráťme ale svoj pohľad na samotných židov. Prečo sa neozývali za Uhorska, keď tu bol útlak a pomaďarčovanie Slovákov? Teraz majú plnú hubu práv národnostných menšín, vtedy boli kde? Ozývali sa Briti a Nóri, ale židia boli ticho.

Napriek tomu patria Slováci medzi najviac oceňovaný národ v rámci ocenenia Spravodlivý medzi národmi, ktoré sa udeľuje za záchranu židov počas 2. svetovej vojny. Jedno z hlavných biblických prikázaní je: "Miluj blížneho svojho." Hádam by sa mali židia zamyslieť, kto je naozaj ich blížnym. Ježiš na túto tému podáva podobenstvo o milosrdnom Samaritánovi. Jedného žida raz prepadli zbojníci a zranili ho. Išiel okolo neho kňaz aj levita, ale tí mu nepomohli. Pomohol mu Samaritán. Židia pritom považovali Samaritánov za pohanov.

Koľko židov pomohlo židom počas holokaustu? Pozrite si ukážku z filmu Schindlerov zoznam.