Diabol nosí Pradu

V článku Vianočná mora z Elm street som sa čudoval, ako môže byť Benedikt XVI. hlavou katolíckej cirkvi, keď vlastne nesúhlasí s jej učením. Chcel som sa k tejto téme ešte vrátiť, no netušil som, že to bude tak skoro. Pápež Benedikt XVI. sa totiž rozhodol abdikovať. Stalo sa to 11. februára, čiže necelé dva týždne po zverejnení môjho článku. Žeby aj sám pápež navštevoval stránku ilusion.sk? Alebo mám proste takú moc, že napíšem článok a ten sa čoskoro aj splní? To by bolo super!

Blesk udiera do baziliky sv. Petra v Ríme

Rok 2013 sa začína naozaj zaujímavo. Padajú meteority z neba a dnes - 28. februára odstupuje pápež, čo nie je vôbec bežnou udalosťou. Naposledy sa tak stalo pred takmer 600 rokmi, keď odstúpil Gregor XII. V deň kedy ohlásil rezignáciu pápež Benedikt XVI. sa stal ešte jeden nezvyčajný úkaz. Do baziliky sv. Petra udrel blesk.

Oficiálnym dôvodom pápežovho odstúpenia je zdravotný stav súvisiaci s vysokým vekom. Vynorili sa ale domnienky, že za tým môže byť tajná správa, ktorú pripravovali traja kardináli, medzi ktorými bol aj slovenský kardinál Jozef Tomko. Obsahuje vraj dôkazy o praní špinavých peňazí vo Vatikánskej banke a o homosexualite vysokých predstaviteľov, vďaka ktorej sú títo vydieraní. Ďalší z dôvodov, ktorý môže byť aj príčinou stavu cirkvi opisovaného v tajnej správe sa však v médiách neobjavil. Tým môžu byť tajné spolky, ktorým sa venujem na tejto stránke.

Ako pomôcka pri výklade mi opäť poslúži film a tým bude americká snímka Diabol nosí Pradu. Zachytáva svet módy, ktorému vládne Miranda Priestly (priest – angl. kňaz), šéfka prestížneho módneho časopisu Runway. Miranda je veľmi prísna a tak pri nej žiadna z jej asistentiek príliš dlho nevydrží. Napriek tomu o tomto mieste snívajú milióny mladých dievčat.

Túto pozíciu ale dostane Andy Sachs, čerstvá absolventka univerzity, ktorá o móde nemá ani šajnu. Chce byť serióznou novinárkou a do konkurzu sa prihlásila len preto, lebo zatiaľ nemá veľmi na výber a kto vydrží u Mirandy aspoň rok, toho potom zoberú všade.

Po rozpačitých začiatkoch sa jej ale začne na počudovanie dariť a zo škaredého kačiatka sa stane krásavica. Zisťuje však, že žiarivý svet módy a celebrít má aj svoju odvrátenú stránku. Intrigy a zrada tam nie sú ničím výnimočným a osobný život sa jej takisto začína rúcať pred očami.

Na filmovom plagáte k tomuto filmu je zobrazená červená ženská topánka s vysokým podpätkom, na konci ktorého sa nachádza diablov trojzubec. Ten sa tvarom podobá na písmeno m. Môže to byť odkazom na slobodomurárov, pretože po anglicky je murár mason. Tento plagát spolu s názvom filmu je narážka práve na odstupujúceho pápeža Benedikta XVI. Aj on nosil červené topánky, hoci Vatikán popiera, že boli od značky Prada. Existuje aj viacero fotografií, na ktorých Benedikt XVI. robí znamenie M.

Benedikt XVI. vytvára rukou znamenie M.

Hlavná hrdinka filmu Andy na konci filmu učiní rovnaké rozhodnutie ako pápež. Aj keď má prácu, ktorú jej môžu závidieť tisíce, ona sa rozhodne dobrovoľne skončiť.

Ak sa niekomu tento odkaz na Benedikta XVI. nezdá dosť jednoznačný, pre toho mám ďalší príklad, ktorý predpovedá súčasné udalosti. Je to román Maria Giordana Apokalypsa, ktorý vyšiel nedávno na Slovensku ako prvý digiromán. Má 13 kapitol.

V knihe pápež Ján Pavol III. takisto odstupuje a potom bez stopy zmizne. Jeho najbližší dôverníci sú zavraždení. Vatikánsky reportér Peter Adam začne po pápežovi pátrať a dostane sa k tajnému rádu, ktorý už celé stáročia pôsobí proti cirkvi. Vychádza pritom z istého stredovekého proroctva. V príbehu nakoniec Svätopeterská bazilika ľahne popolom. Podobné prvky ako v Apokalypse sa nachádzajú aj v knihe Dana Browna Anjeli a démoni, o ktorej som písal už v seriále Odhalenie Hollywoodu. Aj tam nastane v Ríme výbuch, avšak bazilika je v poslednej chvíli zachránená.

Knihu Apokalypsa som zatiaľ nečítal, takže o čom je spomínané proroctvo neviem povedať nič. Existuje ale skutočné proroctvo, ktoré sa týka pápežov. Jeho autorom je údajne svätý Malachiáš. Bol to írsky mních a biskup, ktorý podľa legendy v roku 1139 počas svojej púte do Ríma spísal na základe prorockých vízií zoznam budúcich 112 pápežov. Zoznam tvoria krátke frázy, ktoré istým spôsobom vystihujú daných pápežov. Číslo 112 je tiež európske telefónne číslo pre núdzovú linku. V Amerike je takýmto číslom 911 a rovnako sa označuje aj 11. september 2001. Benedikt XVI. je podľa tohto proroctva 111 pápežom a jeho následník by mal byť teda posledným rímskym pápežom. V Malachiášovom proroctve sa opisuje takto: „Počas prenasledovania svätej rímskej cirkvi bude sedieť na stolci Petrus Romanus – Peter Rímsky a bude pásť svoje stáda uprostred mnohých trápení. Po ich skončení bude mesto (Rím) na siedmych pahorkoch zničené a obávaný Sudca bude súdiť svoj ľud.“

V životopise svätého Malachiáša, ktorého autorom je Bernard z Clairvaux, ani v inej písomnosti sa však o tomto proroctve nepíše vôbec nič. Proroctvo vraj našiel v archíve až v roku 1590 Arnold de Wyon a zverejnené bolo v roku 1595 v jeho knihe Lignum Vitae – Strom života. Z toho vyplýva, že proroctvo je najskôr podvrh, to však nevylučuje, že sa podľa neho niekto riadi.

Odstúpenie Benedikta XVI. a azda aj jeho pôsobenie teda môže byť dielom skrytých síl, ktoré reprezentujú tajné spolky. Je verejným tajomstvom, že vo Vatikáne pôsobí celá slobodomurárska lóža, ktorá stojí aj za smrťou pápeža Jána Pavla I. Benedikt XVI. oznámil svoju abdikáciu 11. 2. a číslo jedenásť a jeho násobky slobodomurári často používajú.

Účelom rezignácie pápeža môže byť psychické deptanie obyvateľstva katastrofickými proroctvami, keďže rok 2012 sa už skončil a ďalej s ním už operovať nemôžu. No môže to byť aj znamením, že sa budú snažiť zahájiť posledné dejstvo svojej hry, čoho výsledkom má byť nový svetový poriadok.