Vianočná mora z Elm street 2

V politicky korektnej Amerike sa meno Ježiš stalo neprípustným slovom. Ani ma to veľmi neprekvapilo. Písal som článok Vianočná mora z Elm street, a tak viem, že je to preto, lebo istá skupina má z Ježiša nočné mory. Dnes preto preberiem ďalšie filmy zo série Nočná mora z Elm street a ukážem stratégie boja proti Ježišovi Kristovi, ktoré sa v tejto sérii nachádzajú. Kto po prvej časti článku stále neverí, že Freddy Krueger je Ježiš, toho dnes hádam presvedčím. Popíšem indície, ktoré sú podľa mňa ešte presvedčivejšie.

Prvá Nočná mora prišla so stratégiou "Ignoruj a prízrak sa stratí". V praxi bola táto stratégia použitá, ako sme mali možnosť vidieť v projekte Zeitgeist. Jednoducho treba všetkých presvedčiť, že Ježiš nikdy neexistoval a je to. V treťom pokračovaní série sa nachádza ďalšia stratégia - "Nájdi telo a pochovaj". Následky tejto stratégie sú myslím si jasné. Keďže sa verí, že Ježiš Kristus vystúpil na nebesia, tak nález jeho tela vyvráti dogmu o nanebovstúpení. Ak táto dogma padne, potom sa budú môcť spochybňovať aj ďalšie veci ohľadom Ježiša Krista. Táto stratégia zatiaľ nebola prevedená, ale strašilo sa ňou napríklad vo filme Tiene mŕtvych. Zaoberal som sa tým už v Odhalení Hollywoodu. Či sa nejaké telo už aj našlo alebo ide len o strašenie nie je zatiaľ isté. Ale ak sa bude chcieť, tak sa isto nejaké telo "nájde".

Nočná mora z Elm street 4: Vládca snov

Freddy znovu obžije potom, ako mu pes znesvätí hrob. Zabije posledných bojovníkov zo sna, ktorí vystupovali v tretej časti, až zostane len Kristen. Je to posledné dieťa rodičov, ktorí Freddyho zabili. Na ostatné deti nemá dosah, ale detské duše mu zachutili. Zmanipuluje preto Kristen, aby vtiahla do sna svoju priateľku Alicu. Potom Kristen zabije a jej schopnosť vťahovať ľudí do sna predá Alici, ktorá sa stáva novou hlavnou hrdinkou.

Alica potom nevedomky prináša Freddymu ďalšie obete a jej priatelia umierajú jeden po druhom. Zostane len Dan Jordan, ktorý sa Alici páči. Dan je názov jedného z izraelských kmeňov a Jordán je názov rieky, v ktorej Ján Krstiteľ pokrstil aj Ježiša. Každý z priateľov nechal Alici nejakú osobnú vec, a tak získala aj ich schopnosti.

Freddy sa chystá doraziť aj Dana a Alica sa vrhá cez zrkadlo do jeho sna. Posledný súboj s Freddym sa neodohrá v krajine zázrakov, ale v opustenom kostole. Alica ho nemôže zdolať ani so schopnosťami, ktoré získala od svojich priateľov. Porazí ho tak, že mu ukáže v zrkadle jeho pravú tvár. Detské duše, ktoré uväznil vo svojom vnútri, a ktoré mu dodávali silu sa zrazu začnú drať von, až Freddyho úplne roztrhajú. Oslobodené duše potom opúšťajú kostol cez otvorené okno. Alica po víťaznej bitke takisto kostol opustí a vchádza do svetla cez dvere, ktoré majú tvar pyramídy bez vrcholu.

Nočná mora 4 - pyramída

Stratégiu predstavenú v tejto časti by som nazval "Ukáž mu jeho pravú tvár". V praxi sa vykonáva už dlhšiu dobu a je to poukazovanie na rôzne chyby a zločiny cirkvi. Chyby a zločiny sa skutočne stali. Otázkou zostáva, či za všetko môžu len kresťania alebo či v tom nemajú prsty aj nejakí agenti, ktorí tieto zločiny úmyselne páchali, aby takto Ježiša znevážili. Túto tému by som chcel v budúcnosti hlbšie preskúmať, dúfam, že mi to okolnosti dovolia.

Nočná mora z Elm street 5: Dieťa snov

Alica má videnie, ako sa Freddy narodí Amande Krueger. Po pôrode sa malý Freddy odplazí do kostola, kde bol v minulej časti zničený a vopchá sa tam do svojho pruhovaného svetra. Potom sa zjaví jeho matka a povie, že jeho narodenie bolo prekliatím pre celé ľudstvo. Ešteže tu máme ilusionistov, ktorí sú pre ľudstvo "hotovým požehnaním". Amanda ďalej vyhlási, že ako mu dala život, tak mu ho aj vezme. Freddy ju potom nazve štetkou. Takže toto si ilusionisti myslia o Ježišovej matke.

Amanda Alici oznámi, že musí byť prepustená z väzenia. Má ju hľadať vo veži. Alica nechápe, ako mohla mať takéto videnie, keďže vôbec nespala. Neskôr pochopí, že to bol sen jej ešte nenarodeného dieťaťa Jacoba, ktorého čaká s Danom. Jakub je meno jedného zo starozákonných patriarchov, ktorý potom, ako v súboji porazil Boha, dostal meno Izrael. Freddy sa Jacobovi zjavuje a štve ho proti jeho vlastnej matke. Alica vo filme vraví: "Ubližuje Jacobovi."

Freddy kŕmi dieťa "duchovnou stravou" - dušami Aliciných priateľov, ktorých znovu zabíja. Jacoba dokonca núti, aby ho mal rád, pretože on je jeho kamarát. Robí to pri okne s veľkým červeným krížom.

Nočná mora 5 - Freddy a Jacob

Mark, jeden z Aliciných priateľov zistí, že Amanda Krueger sa zrejme obesila. Je to však len predpoklad, pretože jej telo sa nenašlo. Hrob na cintoríne je totiž prázdny. Alica sa pokúša vypudiť zo svojho vnútra Freddyho, ktorý sa v nej skrýval. Sama to však nezvláda a pomôcť jej musí Jacob. Izrael začne predstierať, že sa chce stať Freddyho učeníkom. Freddy Alicu opustí a Amanda, ktorú našla Alicina kamarátka vtiahne Freddyho do seba. Freddy je znovu zničený, a tak sa malý Izraelko môže konečne v kľude narodiť.

Akú stratégiu prináša táto časť, v tom celkom jasno nemám. Je možné, že sa tu nachádzajú dokonca stratégie tri. Keďže sa vo filme objavila Amanda Krueger, ktorá predstavuje Ježišovu matku, tak prvou stratégiou by bolo znova "Nájdi telo a pochovaj". O Ježišovej matke sa takisto verí, že vystúpila na nebesia, takže aj v tomto prípade, ak by sa našlo jej telo, tak padne dogma o nanebovstúpení Panny Márie, čo bude znova nevyhnutne viesť ku spochybňovaniu ostatných vecí ohľadom Ježiša. Ak by Amanda, ktorá vtiahla Freddyho do seba predstavovala aj cirkev, tak by tu išlo aj o stratégiu boja proti cirkvi - "Infiltruj a rozlož". Kresťanstvo by sa teda zničilo zvnútra akciami samotnej cirkvi. Na západe už duše vo veľkom množstve uleteli. Kostoly tam zívajú prázdnotou. Tretia stratégia by mohla byť - "Predstieraj, že si kresťan". Predstavoval by ju Jakubko, ktorý sa tvári, že je Freddyho učeník.

Popíšem ešte jednu vec, ktorá sa ako niť ťahá naprieč celou sériou. Je to konflikt medzi deťmi a rodičmi. Deti majú problémy a snažia sa bojovať o život, ale rodičia ich nepočúvajú. Všetko sa snažia zahovoriť a deti vláčia po psychiatroch. Pomáhať sa im snažia tak, že im dávajú prášky na spanie. Vnucujú im svoje vlastné predstavy o živote. Grétu napríklad matka núti stať sa modelkou. Film v tejto veci deckám podprahovo radí: "Vzopri sa!"

Nočná mora z Elm street 6: Freddyho smrť

Freddy už vykántril všetky deti v mestečku Springwood a teraz sa chce dostať von, k ďalším obetiam. Jedného chlapca preto nechal nažive a vyslal ho do sveta. Chlapec, ktorého pomenujú John Doe si pri úniku z mestečka poraní hlavu a stratí pamäť.

Dostane sa do najbližšieho mesta, kde ho chytia policajti a odvedú ho do zariadenia pre problémových mladistvých. S mládežou tam pracuje aj terapeutka Maggie a černoch Doc, ktorý vie ovládať sny. Ten jej rozpráva o démonoch snov, o ktorých sa hovorí, že sa potulujú v ľudských snoch, pokiaľ nenájdu toho najhoršieho a najskazenejšieho človeka. Tomu dajú zvláštnu moc zmeniť sny na skutočnosť.

John si nič nepamätá, ale má pri sebe výstrižok z novín, kde sa píše o zmiznutí Kruegerovej ženy. Na fotografii je v pozadí vidno vodárenskú vežu. Maggie táto veža niečo pripomína, a tak sa s Johnom vyberú do mestečka Springwood.

V mestečku nájdu divných obyvateľov, ktorí nemajú žiadne deti. V miestnej škole, v prázdnej triede učí mierne pošahaný učiteľ, ktorý má práve prednášku o Freddym. Na tabuli sa nachádza dôkaz, že Freddy je Ježiš. Presvedčiť sa môžete na priloženom obrázku.

Rok narodenia Freddyho
Rok príchodu Freddyho na svet je rok nula, kedy sa začal náš letopočet. Ten je odvodený od narodenia Ježiša Krista.

Pri pátraní vyjde najavo, že Freddy má dieťa. John si myslí, že Freddy ho nechal nažive preto, lebo on je jeho syn. Freddyho potomok ale nie je chlapec. Je to Maggie. Freddy ju prilákal do Springwoodu, aby sa v jej mysli dostal von, čo sa mu aj podarí.

Maggie sa s Docovou pomocou zas dostane do mysle Freddyho, aby ho odhalila. Zistí, že Freddy je posadnutý démonmi snov. Tí ho zachránili pred smrťou a on im teraz musí slúžiť. Démoni sú traja, čo je odkaz na kresťanskú svätú trojicu. Maggie dostane Freddyho von zo sna a v reálnom svete ho dorazí. Freddy je mŕtvy. Zabila ho jeho vlastná dcéra.

Rok narodenia Freddyho
Démoni snov sú traja.

Poslednou stratégiou je "Ježišov potomok". V reáli táto strátégia ešte nebola prevedená, ale prípravy už boli vykonané. Ide o propagáciu takzvanej posvätnej Ježišovej pokrvnej línie. Vyznamenal sa v tom hlavne Dan Brown so svojim bestselerom Da Vinciho kód. Vo filme Freddyho potomok nie je chlapec, ale dievča. Freddy ju raz nazval princezná. Jednou z hlavných postáv Brownovho románu je takisto Ježišov potomok ženského rodu. V knihe ju volali princezná Sofie.

Vianočná mora z Elm street