Angel Heart

Globálna fraška pokračuje. Nové dejstvo zahájila naša intelektálna elita spolu s proamerickým prezidentom Kiskom. Začali boj proti fašizmu. Prezident Kiska pri prednese správy o stave republiky povedal, že fašisti sú už aj v parlamente. Ja s týmto názorom súhlasím. Pri jeho prednese som v parlamente jedného fašistu videl. Preto som veľmi rád, že intelektuáli s Kiskom boj proti fašizmu začali. Odpoveď na otázku, prečo som veľmi rád sa nachádza v americkom filme Angel Heart.

Námet má v podstate ten istý ako film Číslo 23. Aj tu účinkuje súkromný detektív - Angel Harold. Ten dostane od istého Luisa Cyphrea za úlohu vypátrať speváka Johnyho Lieblinga, ktorý má nemecké meno. Vraj s ním má nejaké nevybavené účty.

Keďže mu dobre zaplatili, tak hlupáčik Angel usilovne pátra a pátra. Pritom ľudia s ktorými hovorí sú akosi záhadne vraždení. Nakoniec po usilovnom pátraní zistí, že Johny Liebling je on sám a ľudí, ktorých našiel zavraždených zabil tiež on. Chudák Angel tak išiel sám po sebe. Luis Cyphre je v skutočnosti Lucifer, ktorému Johny predal vlastnú dušu za umelecký úspech.

Johny chcel však s Luciferom vybabrať, a preto rituálne zavraždil mladého vojaka Angela Harolda, aby získal jeho dušu. Jeho vedomie potom na všetko zabudlo. Lucifer ho preto nalákal na peniaze a on odhalil sám seba.

Iniciály Angela Harolda sú AH, rovnako ako u Adolfa Hitlera. Meno Angel má 5 písmen, Adolf má tiež 5 písmen. Harold má 6 písmen a Hitler má tiež 6 písmen. V Nemecku teraz vládne nejaká Angela.

Preto som veľmi rád, že super intelektuáli s proamerickým prezidentom Kiskom zahájili boj proti fašizmu. Ktovie, čo všetko ešte vypláva na povrch. Čo je to vlastne ten fašizmus, proti ktorému sa má bojovať? Taliansky fašista Benito Mussolini ho definoval ako spojenie štátnej moci a veľkých korporácií. No a kde sú najväčšie korporácie na svete? Predsa v Amerike, ktorú tak zbožňuje prezident Kiska. Pojem fašizmu je odvodený od slova fasces, čo je zväzok prútov pripútaných k sekere uprostred. Fasces môžeme vidieť na znaku 29. divízie SS. Skúste uhádnuť, kde sa ešte fasces aj s písmenami SS nachádzajú? Možno vás to prekvapí, ale v samotnom kongrese údajne najväčšej demokracie na svete - v Spojených štátoch amerických.

Takže Kiska, už si sa sám odsúdil, ešte sa sám zatvor a obes sa.

Znak 29. divízie SS.
Fasces na americkej minci.
Fasces v Lincolnovom pamätníku. Drzo každému na očiach.
Fasces dokonca v kongreSSe Spojených štátov.