Avatar

Televízia Joj, ktorá podporuje imigrantov a rasové miešanie vysielala v sobotu film Avatar. Čo skutočne experti v Jojke odvysielali, odhalí táto neseriózna analýza najúspešnejšieho filmu v dejinách. Podrobne a seriózne som analyzoval Avatara v Odhalení Hollywoodu. Táto analýza podrobná nebude. Vlastne sa zameriam len na jednu črtu, ktorá súvisí s aktuálnych dianím. Nebude ani seriózna. V skutočnosti si budem robiť prču. Robiť si prču z ľudí, ktorí sa nám snažia sladkými rečičkami podsúvať rôzne bludy.

Poďme teda otvoriť Pandorinu skrinku. Dej Avatara sa odohráva v budúcnosti. Pozemšťania už zvládli vesmírne lety. Vďaka nim sa dostali na ďalekú planétu, či skôr mesiac, ktorá sa volá Pandora. Pozemšťania sú imigranti, ktorí utiekli z vojnami zničenej Zeme. Na Pandore žijú modrí domorodci, ktorí chudáci nemajú ani domy a používajú primitívne luky. Pozemšťania ich chcú kultúrne obohatiť, ale oni o školy, nemocnice a cesty nemajú záujem. Xenofóbni domorodci dokonca nechcú pozemšťanov integrovať, pretože sú to cudzinci. Pozemšťania sú nútení žiť v opevnenom gete. Keby len to. Pozemšťanov nechcú do svojho kmeňa vôbec pustiť. A to len preto, lebo pozemšťania nie sú modrí. Rasisti! Strom v kmeni má dokonca tvar dvojitej špirály DNA, ktorá je základom genetiky.

Pozemšťania sú preto prinútení vytvoriť avatarov – genetických krížencov pozemšťanov a domorodcov, aby vôbec s nimi mohli jednať. Chcú ich diplomaticky, bez krviprelievania presvedčiť, aby sa presunuli so svojim kmeňom trochu ďalej, hoci by ich mohli svojimi pokročilými zbraňami bez problémov vyprášiť. Pod osadou sa totiž nachádza veľké ložisko nerastu, ktorý pozemšťania potrebujú na svoje prežitie. A neobývaného miesta je tam dosť. Vyšlú do kmeňa avatara Jakea Sullyho, aby to vybavil. Ten má veľké problémy, pretože ho nechcú prijať, aj keď už má modrú kožu. Ten potom pozemšťanov zradí, pretože sa zaľúbi do jednej miestnej devy. Domorodci sú však veľmi naštvaní, keď to zistia. Ti rasisti sú normálne proti rasovému miešaniu. A títo rasisti sú hlavnými hrdinami filmu. No ale nejako to prehryzú, pretože zradcu Sullyho potrebujú do boja. Chcú totiž pozemšťanov napadnúť a vypudiť z planéty, pretože je to ich zem! Pozemšťania musia použiť humanitárne bombardovanie, aby modrých rasistov ukľudnili. Ani to im ale nepomôže a domorodci Navi, naopak Ivan ich naozaj z planéty vypudia.

Neskutočný rasizmus a xenofóbia. Je tu však jeden problém. Avatar je americký film. Ako vieme, čo povedia Američania – najväčší demokrati na svete, to je sväté. Takže v tomto musí môj boj proti šovinizmu a xenofóbii ustúpiť. Už žiadni imigranti! Ja som síce imigrantov chcel prijať, aj slovenská vláda chcela prijať sýrskych kresťanov, ale únia nás zdrbala, že je to diskriminácia. Majú pravdu. Aby sme nediskriminovali moslimov, neprijmeme žiadnych imigrantov.

V mene Avatara, toto je naša zem!