John Wick

Tento film má dosť zvláštneho hlavného hrdinu. Je to nájomný vrah. A keďže je nájomný vrah, problémy rieši po svojom - vraždami. Porušuje tak nielen občianské zákony, ale aj zákony židovské. A to je veľký problém.

Aby som bol presný, John Wick bol nájomný vrah na dôchodku. Iniciály jeho mena sú JW. Pracoval pre ruskú mafiu, pre ktorú riešil obzvlášť ťažké prípady a pomohol jej dosiahnuť postavenie, aké teraz má. Potom sa však rozhodol, že svoju "prácu" zanechá a začne žiť normálny život. Nájde si aj ženu, ale tá po chorobe zomiera.

Pár dní po jej smrti mu začne robiť problémy syn ruského mafiánskeho bosa, pre ktorého pracoval. Chlapček totiž nezniesol, že mu JW odmietol predať svoje auto. Nevedel, kto je JW zač, a tak s kumpánmi vošiel do jeho domu, zbil ho, zabil mu psa, ktorého mu darovala žena a ukradol auto.

Otec chlapca, ktorý je bosom si je vedomý, že chlapec urobil chybu. Zavolá preto JW a chce, aby problém vyriešili ako civilizovaní ľudia. No JW nemá o civilizované riešenia záujem, ten chce chlapca rovno zabiť.

Židovský boh pritom hovorí jasne: oko za oko, zub za zub. Žiadne také, že hlavu za oko alebo dve oči za oko, ale len oko za oko! Nasraný JW ale kvôli psovi zabil človeka. A to nie jedného. Dávajte si na to pozor židovskí bratia. Lebo židovský boh nie je Bezákov boh pohoďák. Židovský boh je žiarlivý boh. Hriechy otcov trestá na deťoch až do tretieho alebo štvrtého kolena.