Konšpiračné teórie

Svetom sa šíria rôzne konšpiračné teórie, čo už zaregistrovali aj v televízii Markíza. Minulý týždeň, presný dátum si už nepamätám sa konšpiračným teoretikom venovala relácia Reflex.

Dozvedel som sa, že konšpirační teoretici trpia paranojou, že vo svete sa dejú zlé veci, ktorú navyše šíria ďalej medzi obyvateľstvo. To potom následkom ich nekalej činnosti zo strachu ani nevychádza von z domu.

Príspevok v Reflexe je zrejme súčasť širšej mediálnej kampane proti konšpiračným teóriam, ktoré už dokonca ohrozujú samotnú demokraciu. Takže ľudia majú strach, pretože za každým rohom číhajú zákerní konšpirační teoretici, ktorí len čakajú na to, kým sa objaví nejaká úbohá obeť, aby ju mohli nakaziť svojim strachom. Relácia Reflex sa potom skončila, prišla 19. hodina, s ňou aj Televízne noviny a tam korupcia, nehody, krádeže, lúpeže, prepadnutia a vraždy...

Znak teplárov
Znak rádu teplárov.

Takže pozor na konšpiračných teoretikov! Je to svätá pravda, aj ja som sa s nimi už stretol. Niektorí mi chceli nahovoriť, že francúzsky kráľ Filip IV. sa sprisahal s pápežom Klementom V., aby získal poklady úbohých chudobných templárov, ktorí boli v skutočnosti takí chudobní, že museli jazdiť dvaja na jednom koni. Pred pár rokmi sa blázniví konšpirační teoretici objavili aj u nás na Slovensku. Boli presvedčení, že Michala Kováča ml. uniesla SIS. Pritom z oficiálnej správy bolo jasné, že sa uniesol sám. Na tomto mieste musím, aj keď veľmi nerád, bonznúť svojho učiteľa dejepisu. Čo mám robiť, keď je ohrozená samotná demokracia? Učiteľ si dovolil tvrdiť, že Nemci v roku 1939 sami zaútočili na svoj vlastný vysielač v Gliwiciach. Bol to vraj zinscenovaný útok, ktorý mal vyvolať dojem, že nasledujúca vojna s Poľskom je odvetou za tento útok, a že Nemecko nie je agresorom. Išlo vraj o takzvaný útok pod falošnou vlajkou a poľskí vojaci boli v skutočnosti prezlečení príslušníci Waffen-SS. Aha, tak to preto mám teraz problém vyjsť z domu! Ako som následne zistil, táto absurdita nebola výplodom tohto konkrétneho človeka, ale je to súčasť učebných osnov. Takže zrušiť by sa malo celé slovenské školstvo, pretože tie konšpiračné svine sa už dostali aj tam. Ide predsa o duševné zdravie našich detí!

Istí obzvlášť narušení jedinci dokonca veria, že tu existuje celosvetové protižidovské sprisahanie.

Teraz prišlo ďalšie bolestivé zistenie. Konšpirační teoretici tvrdiaci, že za 11. septembrom 2001 stojí vlastná americká vláda, infiltrovali aj samotnú Markízu! A nie sú to žiadni obyčajní konšpirační teoretici. Títo sú poriadne rafinovaní. Cez víkend prepašovali do vysielania americký film Ostreľovač, v ktorom hlavnú úlohu stvárnil Mark Wahlberg. Chcete povedať, že ste tento film videli, a že o 11. septembri tam nie je ani zmienka? To si myslíte len vy! Ako som už spomínal, títo konšpirační teoretici sú naozaj rafinovaní.

Film zobrazuje príbeh amerického hrdinu - elitného ostreľovača Swaggera. Počas mierovej misie v Etiópii kryl ústup udatnej americkej armády. Úspešne zlikvidoval všetkých teroristov, ale nepriateľský vrtuľník bol už tvrdší oriešok. Aj ten zlikvidoval, ale jeho pomocník to neprežije. Jemu sa podarí uniknúť, na armádu však zanevrie, pretože ich obetovala.

Býva v chate vysoko v horách so svojim psom a potom, čo sa mu stalo, vláde prestal veriť. Spravodajstvo na internete komentuje slovami: "Čo nám to dnes chcú nahovoriť?" Napriek tomu je stále vlastenec, a preto sa rozhodne prijať ponuku tajných, ktorí za ním prídu s nezvyčajnou požiadavkou. Chcú, aby naplánoval atentát na prezidenta - na amerického prezidenta. Tajní zistili, že niekto ho chce zabiť streľbou zo vzdialenosti asi 2 km. Potrebujú preto ostreľovača, aby zistili, ako bude pravý atentátnik postupovať. Swagger sa však nechal zneužiť. On sám so svojimi vedomosťami pracoval na pláne atentátu a ani o tom nevedel. Zistí to, keď sa ho pokúsia počas prejavu prezidenta zabiť. Atentát sa nakoniec uskutoční, o život však nepríde prezident, ale etiópsky arcibiskup.

Swaggerovi sa síce podarí ujsť, ale všetci si myslia, že atentátnikom je on. Zvláštne bolo, že všetky balistické analýzy boli hotové takmer okamžite po atentáte. Strážnik, ktorý Swaggera postrelil vypovedal, že pri pochôdzke uvidel vyčnievať z okna pušku, a tak sa išiel pozrieť dnu. Takto by však žiadny ostreľovač nepostupoval. Ostreľovači strieľajú z úkrytu. Ide tu o odkaz na vraždu prezidenta Kennedyho, kde svedkovia takisto tvrdili, že videli muža s puškou v okne veľkoskladu.

Swagger sa dostane k skutočnému strelcovi, ktorý mu povie, že ani tá najstrašnejšia vec sa nemôže stať bez požehnania vlády. To, že trafili arcibiskupa nebola chyba, ale zámer. Swagger bol totiž zneužitý už v Etiópii. Ozbrojenci, ktorých kryl neboli z udatnej americkej armády, ale bolo to vražedné komando, ktoré vystrieľalo celú dedinu. Podľa istých plánov mal cez ňu prechádzať ropovod, ale obyvatelia ju nechceli opustiť. Amerika je totiž zem, kde minister obrany môže ísť do televízie a povedať: "Ide tu o slobodu a nie o ropu."

Podľa môjho rozboru je jasne vidieť, že film obviňuje americkú vládu z toho, že vykonáva teroristické útoky a stála aj za zavraždením prezidenta Kennedyho. Spomína sa tam aj boj o ropu, ktorý je maskovaný bojom za slobodu. Nejadná sa tu ale o žiadnu Etiópiu. To je len metafora pre 11. september. Swagger si totiž v chate čítal správu vyšetrovacej komisie o 11. septembri. Podobné "cvičenia", aké robil aj Swagger sa konali pred všetkými veľkými teroristickými útokmi v posledných rokoch.

Správa vyšetrovacej komisie o 11. 9. 2001
Správa vyšetrovacej komisie o 11. septembri 2001.

Takéto konšpiračné teórie sa teda vysielajú na televízii Markíza. Musíme ju preto humanitárne vybombardovať. Demokraciu si rozvracať nenecháme!