Abraham Lincoln: Lovec upírov

Nedávno sme si pripomenuli smutné 12. výročie útoku na dvojičky, ktorý sa udial 11. septembra 2001. V tejto veci súhlasím s bývalým prezidentom Bushom, že za útokom stáli odporní teroristi. Prajem si, aby títo teroristi boli odhalení a odsúdení. Takisto nesúhlasím s rôznymi nezmyselnými konšpiračnými teóriami ako napríklad s tou, že nejakí pastieri kôz zvládli pilotovanie veľkých dopravných lietadiel a dokázali prešťať všetky americké tajné služby aj protivzdušnú obranu. Útoky z 11. septembra potom viedli k dvom vojnám a teraz hrozia Američania aj útokom na Sýriu. V rámci môjho boja proti antisemitizmu musím napísať tento článok, pretože väčšina obyvateľov Sýrie sú Arabi, čiže Semiti. Na mušku si zoberiem americkú vojnovú propagandu - film Abraham Lincoln: Lovec upírov.

Obelisk vo Washingtone
Egyptský obelisk v hlavnom meste Ameriky.

Film bol natočený podľa rovnomennej knihy Setha Grahama-Smitha. Umožní mi opísať ako fungujú mediálne sugescie, aj keď občas mám pocit, že toto dielo sa z týchto praktík vysmieva. Film sa totiž tvári tak smrteľne vážne, až je to podozrivé a navyše jeho režisér Timur Bekmambetov je pôvodom z Kazachstanu. Režisérovi do hlavy nevidím, takže istotu v tejto veci nemám. Nie je to ani dôležité. Spôsob použitia mediálnych sugescií môžem opísať, aj keby sa jednalo len o obyčajný výsmech.

Najprv popíšem dej filmu, aby bol každý v obraze. Na prvý pohľad pôsobí tento príbeh úplne absurdne. Predstava slávneho amerického prezidenta, ktorý behá so sekerou v ruke a seká upírov je poriadne pritiahnutá za vlasy. Ak však pochopíme skrytý význam filmu, uvidíme, že tento metaforickým spôsobom naozaj zachytáva skutočný príbeh Abrahama Lincolna.

Všetko sa začalo v roku 1818, kedy sa mladý Abraham zastane svojho čierneho kamaráta Willa, ktorého rodinu chcú protiprávne odviesť južanskí otrokári. Jeho matka povie: "Dokiaľ nebudú všetci rovní, sme všetci otroci!" Otrokár, keďže ich tak zaujíma sloboda, ich potom oslobodí od práce a dlhy, ktoré uňho majú chce ihneď vrátiť. Kto je potom väčší otrok?

Otrokár, keďže nechcú zaplatiť, si dlh vyberie iným spôsobom. Vysaje Abrahamovej matke krv, pretože je to upír. Matka následkom toho zomrie a Abraham sa chce pomstiť. Keď vyrastie, pokúša sa vraha svojej matky zastreliť, ale upíra len tak zastreliť nemôže. Pri tomto pokuse príde takmer o život, našťastie ho zachráni istý Henry. Je to lovec upírov, ktorý hľadá svojho nástupcu. Poučí Abrahama o tom, proti komu vlastne stál, a že upíri sú v každom meste a každom štáte únie. Abraham chce, aby ho naučil bojovať, čo mu Henry sľúbi pod podmienkou, že svoju pomstu odsunie nabok. Skutočná sila vraj nevychádza z nenávisti, ale z pravdy.

Henry ho naučí všetko o upíroch a hlavne to, ako ich zabiť. Keď Judáš zradil Ježiša za 30 strieborných, v tú chvíľu sa striebro stalo symbolom zrady Boha a stalo sa prekliatím pre prekliatych. Zbrane proti nim teda musia obsahovať striebro. Upíri si vybudovali svoju ríšu na juhu a začali využívať čiernych otrokov. Abraham začne pracovať pre Henryho a zabíja upírov, ktorých mená mu doručí. Ako vysvitne, Henry sám zabíjať upírov nemôže, pretože aj on je upír. Bojuje preto, lebo mu zabili ženu a z neho spravili monštrum.

Neskôr začal Abraham vidieť boj inými očami. Namiesto boja so sekerou začal bojovať za oslobodenie otrokov slovami a myšlienkami. Upíri sa ale nehodlali len tak prizerať, ako im berú potravu, a tak začala občianska vojna. Nakoniec boli porazení v rozhodujúcej bitke pri Gettysburgu striebornými guľkami, ktoré Abraham Lincoln dostal na bojisko vďaka lsti.

Upíri sa potom z Ameriky stiahli do Európy, Južnej Ameriky a do Orientu. Pochopili, že Spojené štáty sú krajinou živých - slobodných ľudí. Kto potom Abrahama Lincolna zastrelil, keď upíri Ameriku opustili? V skutočnosti je ich tam stále fúra a darí sa im veľmi dobre.

Prečo je Abraham Lincoln: Lovec upírov podľa mňa vojnová propadanda? Výrok Abrahamovej matky: "Dokiaľ nebudú všetci rovní, sme všetci otroci!" ospravedlňuje všetky tie takzvané vojny za demokraciu, ktorých sa Amerika v súčasnosti zúčastňovala a plánuje zúčastňovať. Ten istý účel majú aj scény, keď sa Lincoln trápi nad veľkými stratami na životoch, ale obetuje sa a pokračuje vo vojne za oslobodenie otrokov. Takto sa majú obetovať aj americké matky a posielať svojich synov do vojen po celom svete, aby bojovali za najväčší americký ideál - za slobodu. Že nejde o žiadnu slobodu, ale hlavne o ropu, už hádam nemusím nikomu vysvetľovať. Takto sa do pekných fráz a humanistických ideálov zahaľuje imperiálna politika. No a keďže upíri vraj utiekli do Orientu, nositeľ Nobelovej ceny za mier Obama chce poslať amerických vojakov aj do Sýrie, kde už dva roky zúri občianska vojna. Argumentuje použitím chemických zbraní zo strany režimu. Aké chemické zbrane to použil Assad, žeby tie, ktoré "mal" Saddam Husain? V prípade Sýrie môžeme vidieť, akým podvodom je vojna proti terorizmu. Američania podporujú rebelov, za ktorých bojuje aj Al-Kajda. Nad záverom filmu, kde sa hovorí, že Spojené štáty sú krajinou živých - slobodných ľudí sa môžem len zasmiať. O americkej "slobode" si môžete niečo prečítať napríklad tu. V skutočnosti je pravdivá druhá časť výroku Abrahamovej matky: "Všetci sme otroci!" Ako je to možné sa pokusim vysvetliť v nasledujúcich riadkoch.

Jednou z príčin Americkej vojny za nezávislosť bolo údajne odmietanie stále sa zvyšujúcich daní, ktoré kolóniám vyruboval anglický kráľ. Po víťaznej Vojne o nezávislosť bola vytvorená ústava, kde sa v Článku I, odstavci 8 píše, že kongres bude mať moc vydávať peniaze a regulovať ich hodnotu. O túto moc Američania prišli po založení súkromnej Centrálnej banky, ktorá začala tlačiť peniaze pre americkú vládu, samozrejme za úrok. Abraham Lincoln počas občianskej vojny toto zrušil a začal vydávať vlastné bezúročné peniaze, takzvané "greenbacky". Hneď po skončení vojny bol zastrelený. Viac o pozadí Vojny za nezávislosť a Občianskej vojny nájdete na tomto mieste. Otroctvo sa neskončilo. Otroci sme aj my - sme dlhoví otroci medzinárodných banksterov.

Podľa filmu sú upíri, cicajúci krv bieli južanskí otrokári. Odhaľme túto dymovú clonu a pozrime sa, čo sa skrýva za ňou. Všetci títo "bieli" otrokári majú židovské mená ako Jack - Jacob Barts, Aaron Stibel a prvý upír sa volá Adam, čo bol podľa Biblie prvý Žid.