Je suits Paris, imigranti a Traja mušketieri

Udalosti začínajú naberať obrátky. Po zapojení sa Ruska do vojny v Sýrii sú teroristické útoky v Paríži udalosťou, ktorá najviac zarezonovala vo svete. Ovplyvnila život aj u nás a prispela dokonca ku zmene ústavy.

Ako to v ten osudný deň bolo a o čo vlastne ide? Povedať, že to bolo presne takto a takto samozrejme nedokážem. Napriek tomu by som sa pri tejto udalosti pristavil. Útok sa konal v piatok 13., ktorý je považovaný za nešťastný deň. Vysvetľuje sa to tým, že v piatok 13. októbra 1307 bol zrušený rád templárov vo Francúzsku.

Podobne ako v Amerike pri streľbách na školách, ani tu tajné služby sledujúce a odpočúvajúce všetko a všetkých o ničom nevedeli. Ak o ničom nevedia, načo tu potom sú a berú toľké peniaze? Alebo žeby o tom vedeli, ale neurobili nič, pretože to niekomu takto vyhovuje? Či nebodaj oni samé tento útok zorganizovali? Aj v tomto prípade vraj prebiehalo v tom istom čase cvičenie, ktoré malo rovnaký scenár ako samotný útok. Zatiaľ čo imigranti si neváhajú aj prsty rozleptať, aby ich nemohli pri vstupe do Európy identifikovať, teroristi sú vzorní občania, ktorí si na útok nikdy nezabudnú vziať pas.

Teroristické útoky priniesli elite určité výhody. Rovnako ako v USA po 11. septembri, umožnili obmedziť slobody občanov, umožnili sťažiť prístup verejnosti k zbraniam a vznikla aj zámienka k nasadeniu francúzskych ozbrojených síl v Sýrii.

Politické výhody sú fajn, ale prečo k tomu ešte aj nezarobiť? Čo si málokto uvedomuje, takzvaní imigranti sú výborným nástrojom k špekuláciám a obohacovaniu na úkor obyčajných ľudí.

Útoky sa odohrali 13. novembra a pôsobením nejakých tajomných síl existuje zhodou okolností francúzsky film Okrsok 13. V roku 2014 bol natočený jeho remake pod názvom Nebezpečná zóna. Jeho dej sa neodohráva vo Francúzsku, ale stojí za zhliadnutie. Spomenul som si aj na seriál Traja mušketieri, ktorý bol nakrútený takisto v roku 2014. Konkrétne ide o 5. epizódu s názvom Návrat domov.

Predstavte si takúto situáciu. Existuje lukratívna štvrť blízko centra Paríža. Nehnuteľnosti tam majú dosť vysokú cenu. Nasťahujete tam pár jedincov, ktorí začnú robiť bordel. Pokojní obyvatelia v okolí to samozrejme nemôžu vydržať a odsťahujú sa. Svoje nehnuteľnosti chcú predať, kto sa ale chce nasťahovať k lúze? Nikto. Cena nehnuteľností tým pádom začne klesať. Lacno ich skúpite a nasťahujete tam ďalšiu lúzu, ktorá začne robiť tiež bordel. Odsťahovať sa potom chce ešte viac pokojných obyvateľov. Aj ich nehnuteľnosti ale prídu o svoju hodnotu. Vy ich lacno skúpite a tak ďalej, až vlastníte celú štvrť. Ak chcete poriadne zarobiť, potrebujete ju draho predať. Ako, keď tam žije lúza? Potrebujete sa jej nejako zbaviť.

Bude sa Paríži a možno aj inde v Európe diať ešte niečo?