Dan Brown: Inferno

Na ďalší román od Dana Browna som sa tešil. Po skúsenosti s knihami tohto spisovateľa som tušil, že to môže byť zábava. Predpoklad sa mi naplnil, aj keď tam ide o mimoriadne vážnu tému. Dan Brown tentoraz predostrel verejnosti problém preľudnenia, ktorý údajne treba neodkladne riešiť. Zahrávanie sa s ohňom sa ale môže vypomstiť. Na tom, čo z tejto knihy vyplýva sa totiž smejem doteraz. O tom ale chudák Dan Brown a jeho šéfovia so super vysokými IQami nemajú ani len tušenie. Čo sa dá robiť, veci niekedy vypália úplne inak, ako človek zamýšľa. Čo sú to geometrické postupnosti, to títo „inteligenti“ vedia, ale o prísloviach pospolitého ľudu ako napríklad: „Uplietol sám na seba bič“, o tých ešte nepočuli.

V knihe sa nachádza množstvo odrazových mostíkov na ďalšie bádanie, čo možno využijem v ďalších článkoch. Aj v Inferne autor občas zavádza a prekrúca niektoré fakty, aby čitateľ dospel k chybným záverom. Poďme ale po poriadku a priblížme si dej knihy.

Šialený vedec, člen CFR Bertrand Zobrist vytvoril nákazu, ktorú chce vypustiť do sveta. Verí, že ľudstvo čaká záhuba, pretože sa priveľmi rýchlo rozmnožuje. Skoro nikto jeho varovania nepočúva, pretože vraj ľudia nepríjemné veci v sebe potláčajú. Aha, tak to preto nikto nechce veriť konšpiračným teóriám. Zobrist sám seba považuje za neuznaného génia a veci vezme do vlastných rúk. Ukrývať sa mu pomáha tajomná organizácia Konzorcium, ktorú nezaujíma povaha klientov, len ich peniaze.

Zastaviť sa ho snaží doktorka zo Svetovej zdravotníckej organizácie WHO Elizabeth Sinskeyová, ktorá najme Roberta Langdona. Kľúčom k nájdeniu ohniska nákazy je totiž dielo Božská komédia od Dante Aligieriho. Zobrist medzitým pod tlakom prenasledovateľov spácha samovraždu. Nákaza sa má však vypustiť automaticky v určitý deň.

Toto je jedno z miest, kde Dan Brown zavádza. WHO zobrazuje ako bohumilú organizáciu, ktorá bojuje vakcínami proti epidémiám. Vyzdvihuje aj známeho majiteľa Microsoftu Billa Gatesa: „A sama Elizabeth Sinskeyová mnoho ráz verejne vyhlásila, že Bill a Melinda Gatesovci si zaslúžia kanonizáciu za všetko, čo urobili prostredníctvom svojich nadácií v prospech zlepšenia zdravia v celosvetovom meradle.“ Áno Bill Gates investuje milióny do výskumu vakcín. V skutočnosti ale zastáva rovnaké stanovisko ako Bertrand Zobrist. Vakcíny vyvíja v skutočnosti na to, aby sa znížila svetová populácia, pretože menej ľudí = menej CO2. Vravel o tom na konferencii TED 2010:

Prepis reči Billa Gatesa na konferencii TED. Všimnite si hlavne čas 3:53.

Jedni experti sa ma snažili presvedčiť že som hriešny, pretože nejaký týpek pred 6000 rokmi zožral jedno jablko a tento expert tvrdí, že som hriešny už len preto, že dýcham.

Zobrist nebol úplne sám. Mal obdivovateľov z transhumanistického hnutia, medzi ktorých patrí aj Sienna Brooksová. To nikto netuší, dokonca ani Konzorcium, s ktorým spolupracuje. Sienna bola zázračné dieťa s vysokým IQ. Deti sa jej posmievali, lebo medzi nich nezapadala. Vraj nie všetky mozgy sú rovnaké. To je divné, pretože slobodomurári, ktorých Dan Brown obdivuje hlásajú rovnosť. Ak niekto povie, že bieli majú vyššie IQ je to problém. Dotyčný je okamžite prehlásený za rasistu. Presne to isté, akurát nepriamym, skrytým spôsobom robí aj Dan Brown. Tvrdí, že nie všetky mozgy sú rovnaké! Spomína dvoch géniov, na ktorých sa rozpomenul Langdon. Jedným z nich bolo zázračné dieťa Saul Kipke, ktorý sa v piatich rokoch sám naučil po hebrejsky. Prečo by sa ale nejaké decko učilo po hebrejsky? Pretože sa volá Saul? Ďalším géniom bol Moše Kai Cavalino, ktorý v jedenástich rokoch získal vysokoškolský diplom. Moše? To je čo za meno? Nie je to náhodou hebrejské meno, ktoré sa prekladá ako Mojžiš? Vec dvojitých metrov je týmto vyriešená. No ale keď chcú mať osobitné prístupy, pretože sú vraj bohom vyvolení, tak budú mať osobitné prístupy.

Mimochodom, vie niekto, čo je to to IQ? Je to v podstate nič nehovoriace číslo. A s číslami sa dajú robiť všelijaké finty. Na Slovensku sa nedávno zázračne znížila nezamestnanosť a to bez toho, aby čo i len jediný človek získal prácu. Zmenila sa totiž metodika jej výpočtu.

Dan Brown sa takto chcel zavďačiť svojim chlebodarcom, ale nenapadlo ho, že sa tým sám odhalí. On zjavne k tým vyvoleným s odlišnými mozgami a vysokým IQ nepatrí.

Moje podozrenia ohľadom Dana Browna, ktorému som sa venoval v Odhalení Hollywoodu sa týmto potvrdili. Jeho proticirkevné a protikresťanské agendy i urážanie Ježiša Krista sa teraz definitívne vyjasnili.

Jonas Kaufman
Jason Kaufman. Nie sú náhodou Nemci modrookí blonďáci?

V knihe sa taktiež spomína editor Roberta Langdona Jonas Faukman. Je to odkaz na skutočného editora a blízkeho priateľa Dana Browna, ktorým je Jason Kaufman. Žeby to bol nemecký kupec? Kupec aj hej, ale stavím sa, že Nemec to nebude.

Dan Brown teda neodhalil len sám seba, ale aj svojich chlebodarcov. Prečo mu v tom jeho editor nezabránil? U nás sa za boľševika hovorilo: "Iniciatívni blbci sú horší ako triedny nepriateľ."

Sienna má za úlohu zmagoriť Langdona tak, aby pracoval pre Konzorcium. Nadopujú ho drogou, ktorá mu vymaže krátkodobú pamäť a presvedčia ho, že je to následkom strelného poranenia hlavy. Zinscenujú aj prepadnutie jeho nemocničnej izby, ktorá bola takisto špeciálne pripravená. Aby prepadu dodali vierohodnosť, zastrelia pri tom akože aj jedného doktora. Taká je povaha činnosti Konzorcia.

Rôznym falošným útokom, ako bol 11. september som sa už venoval. Teraz na chvíľu odbočím od knihy a pozriem sa bližšie na ďalší „teroristický útok“, ktorý sa udial len mesiac pred vydaním Inferna v apríli 2013. Tento útok sa mal stať pomocou šrapnelovej bomby vyrobenej z tlakového hrnca. Pamätám si ešte na zábery v jednej z našich televízii. Hlásateľka vážnym hlasom hovorila ako strašná tlaková vlna zhodila jedného z bežcov na zem. Táto tlaková vlna bola zázračná, podobne ako lietadlá z 11. septembra. Normálna tlaková vlna ide rovnomerne všetkými smermi od epicentra výbuchu a odhadzuje objekty, na ktoré naráža do strán. Táto tlaková vlna ale najprv vycucla črepiny okna von z budovy, potom sa otočila a mantinel z polopriesvitnej látky nechala neporušený. Zrejme sa zdvihla hore aby sa vyhla policajtom a usporiadateľom na kraji cesty a potom si to namierila len na jedného bežca a toho neodhodila do strany, ale zrazila ho dole. Potom sa rozptýlila a vyhla sa všetkým ostatným bežcom. Mimochodom, kde sú tie šrapnely, keď sa jednalo o šrapnelovú bombu? Žeby ich zastavil ten priesvitný mantinel? To asi nie, pretože podľa mňa tam išlo len o pyrotechnický efekt s veľkým hlukom a množstvom dymu.

Zaujímavé je, že pri všetkých veľkých teroristických útokoch sa mali konať cvičenia s rovnakým scenárom, aký mali dané útoky. Platí to aj o Bostone. Určite ste v televízii videli podobné cvičenia záchranárov, kde boli dosť vierohodne pôsobiaci zranení aj s krvou. V Amerike na to majú špecializované firmy, ktoré cvičia aj vojakov na zvládanie krízových situácií. Používajú hercov s amputovanými končatinami. Naaranžujú ich tak, že ak neviete o čo ide, myslíte si, že je to skutočné. Presvedčiť sa o tom môžete v nasledujúcom videu:

Karta Bežci
Karta Bežci.

Vrátim sa ešte k bežcovi, ktorého údajne zasiahla tlaková vlna. Keď sa na neho pozriete bližšie, uvidíte, že to bol starý dedko, ktorý ledva chodil. Spadol jednoducho preto, lebo sa mu trochu poplietli nohy. A nebolo to od tlakovej vlny. Existuje jedna kartová hra, ktorá sa volá Illuminati. Veci, ktoré sú na niektorých kartách nakreslené sa pôsobením nejakej záhadnej sily skutočne stali. Jedna karta sa volá Bežci. Je na nej napísané, že kto by už len upodozrieval neškodného bežca. Na karte je zobrazená blonďatá bežkyňa v zelenom tričku. Podobná bežkyňa bola aj v Bostone. Tesne po výbuchu táto žena v zelenom hodí nejaký predmet nášmu dedkovi a ten pri pokuse o jeho chytenie stratí rovnováhu a spadne. Žeby to bol detonátor?

Teraz sa už môžeme vrátiť ku knihe. Langdon vyrieši všetky odkazy a príde na to, že nákaza sa nenachádza v Benátkach, ale v Istanbule. Nie je to mor, ako predpokladali. Je to vírus, ktorý síce nikoho nezabije, ale u určitého percenta populácie spôsobí neplodnosť.

Miesto nákazy označuje chtonický netvor medúza. Pochádza z gréckej mytológie a má takú moc, že ak sa na niekoho pozrie, tak sa obeť premení na kameň. Na svete sa teraz objavil nový chtonický netvor. Je to medUSA. Keď sa na neho pozriete, tak pre zmenu neskameniete, ale začnete zvracať.

Ohnisko nákazy síce objavia, ale jej rozšíreniu už nezabránia. Odkaz knihy je teda taký, že nákaza neplodnosti už bola do sveta vypustená. Ja s tým plne súhlasím. Okrem iných vecí, ktoré pôsobia už dávno, je touto nákazou aj samotná kniha Inferno. Bude pôsobiť ako myšlienkový vírus, ktorý síce nikoho nezabije, ale ovplyvní podvedomie miliónom čitateľov.

Takže podľa Dana Browna tu máme obrovský globálny problém, ktorým je preľudnenie. Skrze svoju postavu hovorí, že ho treba riešiť, pretože keď sa na to pozrieme z čisto vedeckého hľadiska – iba logikou, nie srdcom, bez drastickej zmeny sa blíži koniec nášho druhu. Kto používa srdce je tu podprahovo označený za menejcenného. Veď oni nás ešte budú prosiť, aby sme mali srdce!

V poriadku. Čiže žiadne srdce, iba logika. Máme tu teda hrozbu – preľudnenie, takže musíme odhaliť jej zdroj. V Starom zákone sa píše, že Židia prišli kvôli hladu do Egypta. Boli to synovia Jakuba a celkovo ich bolo sedemdesiat. Keď Jozef zomrel i jeho bratia, Izraeliti sa veľmi rozmnožili a rozrástli, a boli takí mocní, že krajina bola nimi preplnená. Egypťania ich preto začali utláčať ťažkými robotami, ale čím viac ich utláčali, tým väčšmi sa rozmnožovali a rozrastali. Egypťania potom začali novonarodených chlapcov hádzať do Nílu. Robili to takto viac ako 80 rokov, až prišiel Mojžiš a vyviedol Židov z Egypta. V knihe Numeri sa píše, že všetkých bojaschopných mužov, ktorých vyviedol Mojžiš z Egypta bolo 600 000. Toľko bolo bojaschopných mužov. Ak k nim prirátame ženy, deti a starých, zistíme, že ich bolo okolo 4 miliónov. Takto sa namnožili za púhych 400 rokov, v otroctve, počas ťažkej roboty a to im ešte aj Egypťania viac ako 80 rokov zabíjali chlapcov. Keďže ich do Egypta prišlo len 70, je to skoro 60 000 násobný nárast. Ja by som povedal, že toto všetko sú len obyčajné bláboly, ale toto sa píše v Biblii – v božom slove.

Vďaka Danovi Brownovi sme teda prišli na to, že najväčšou hrozbou preľudnenia sú Židia! A treba s tým niečo robiť. Dan Brown teda navrhuje, aby sme ich humanitárne splynovali. Šéfinovia asi nebudú spokojní. No vyzerá to strašne, ale musíme sa na to pozrieť čisto vedecky – iba logikou, pretože pri takýchto nárastoch ich budú pri súčasných dobrých podmienkach čoskoro stovky miliárd. A to je koniec zeme! Navyše nesmieme zabudnúť ani na motto knihy: "Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj."

No ako sa snažím, tak sa snažím, stále sa ozýva moje srdce. Také niečo predsa nemôžeme urobiť. Navyše keď sú teraz Židia moji bráchovia. Ďakujem pán Brown za radu, vaše riešenie beriem na vedomie, ale budem sa snažiť vymyslieť niečo iné.

Teraz ma ešte niečo napadlo, keď som už začal používať tú logiku, ako mi radil Dan Brown. Podľa logiky Dana Browna bol Adolf Hitler záchranca sveta, pretože menej Židov = menej CO2. Ale pán Brown, toto je už na popravu.