1831

1831 nie je žiadna nacistická symbolika. Je to rok vypuknutia Východoslovenského roľníckeho povstania, ktoré sa začalo na Zemplíne. Povstanie nedopadlo dobre a nič nevyriešilo. Akurát pri ňom zahynulo mnoho sedliakov a vodcovia boli popravení. Písal som o tom už v článku o filme Do zbrane kuruci a píšem znova. Toto nám tu potenciálne hrozí. Spomeňme si na výbuch paneláku v Prešove. Nevravím, že na sto percent sa niečo stane alebo to niekto plánuje, píšem len, že to hrozí. Vidím proste isté riziko. Preto preventívne píšem tento článok.

Chceme dopadnúť ako Ukrajinci, kde je občianska vojna? Má k nej nabehnuté aj Bielorusko. Cichanovskej korona vírus očividne nevadí, keď dáva ultimáta Lukašenkovi a ženie ľudí do ulíc. Demonštrácia bola aj u nás 17. októbra, na ktorej provokatéri vyprovokovali zásah polície proti obyčajným ľuďom. To isté bolo aj na Ukrajine, kde nejakí ostreľovači strieľali do ľudí aj do policajtov a naštvali tak obidva tábory. O mesiac, 17. novembra máme výročie Nežnej revolúcie. Zabudli sme už na Líbyu a Sýriu? Možno tam nebolo úplne všetko v poriadku, ale mali tam fungujúce štáty a pokoj. Niekto však furt nie je spokojný a vďaka takým sú tieto krajiny úplne zničené. Nenechajme sa zmanipulovať na nejaké protesty! Ak protestovať, tak len vtedy, ak nebude iná možnosť. Využime čas karantény radšej na štúdium a vzdelávanie.

Mnohí Slováci sú s touto vládou nespokojní. Kto ale túto vládu zvolil? Vy Slováci. Prečo ste si ju zvolili? Lebo Fico. Ja tiež nie som veľký fanúšik Fica, ale akú máme za neho náhradu? Slováci toto nechápu, a tak si v čase islamskej invázie a korona krízy zvolili blázna, sexuálneho úchyla a popradského úžerníko-mafiána. Dopadlo to tak, že ak som počas celej Ficovej vlády nevidel v televízii reklamu na Pentu, počas vlády najväčšieho bojovníka proti Pente Matoviča ju vidím pomaly každý deň. Ak je preto niekto nespokojný, namiesto vzbúr nech radšej využije telefóny a emaily a otravuje kompetentných. Nespokojnosť alebo pasívny odpor vyjadriť treba.

Roľnícke povstanie samozrejme bude. Aspoň ja si ho urobím. Ale vlastným spôsobom. Určite to nebude robenie bordelu po uliciach.

Nakoniec sa pozriem ešte na symboliku, keďže kauza Kotleba 1488 ukázala, že symbolika je dôležitá. Budúci rok bude 190. výročie Východoslovenského roľníckeho povstania. Po odstránení nuly z čísla 190 nám zostane číslo 19. V roku 2019 vybuchol na východe Slovenska v Prešove panelák. Všetko pre show. To, čo spôsobilo výbuch bol zemný plyn. Roľnícke povstanie vypuklo na Zemplíne. Panelák stál na Mukačevskej ulici. V týchto dňoch ide na STV ruský špionážny seriál Spiaci agenti. Ide tam o prípravu farebnej revolúcie. Pekne tam vidno naivných ľudí, ktorí si myslia, že idú protestovať na námestie za slobodu a demokraciu. Môžete si pozrieť, ako dopadnú. Ľudia tam tiež kričia: „Sme v horiacom dome! Sme v horiacom dome!“ Ktovie, prečo ide práve tento seriál akurát v tomto čase.

Corona vírus sa označuje ako Covid-19. Toto číslo hralo úlohu aj v seriáli Terminátor: Príbeh Sary Connorovej, v ktorom vznikol 19. apríla Skynet. Keď si podľa anglickej abecedy premeníme čísla 1 a 9 na písmená dostaneme AI. Je to skratka pre artificial intelligence, čo je umelá inteligencia. Udalosti, ktoré práve prebiehajú môžu mať súvislosť so zavedením umelej inteligencie a teda aj so slávnymi Kotlebovými čipmi. Nenahrávajme preto Skynetom a zvyšujme si radšej vlastnú inteligenciu vzdelávaním.