Amnestie

Statoční bojovníci proti konšpirným teóriám ma už pred časom poučili, že existuje istá skupina ľudí šíriaca paranoju a nebezpečné myšlienky, ktoré ohrozujú samotnú demokraciu. Sú to konšpirační teoretici. Statoční bojovníci proti konšpiračným teóriám mi našťastie vysvetlili, že sú to šialení, nevzdelaní a hlúpi jedinci, ktorí si svoju nevedomosť o fungovaní sveta kompenzujú vytváraním šialených teórií.

Psychiater Cyril Höschl hovorí o šialených konšpiračných teoretikoch toto: "Charakteristikou polovice s nižším IQ je okrem iného to, že svet, ktorý je v skutočnosti veľmi zložitý, začne zjednodušovať do polarizovaných kategórií. Že je niekto dobrý, ale zároveň aj trochu zlý, je to výborný prezident, ale je neverný manželke, ale musíme mu to odpustiť, to už je príliš zložité. Buď je to pre nás objekt úplne neprijateľný, alebo bez výhrad prijateľný, na nuansy medzi tým nemáme kapacitu. Čierno-biele myslenie zároveň vedie k tomu, že sa v zložitom sémantickom poli neviete rýchlo pohybovať a strácate zmysel pre humor. Keď niekto trochu komplikovanejšie vtipkuje, nerozumiete, čomu sa vlastne smejú. Od toho je už len krôčik k tomu, aby ste si mysleli, že sa smejú vám."

Našťastie Denník N už rozbehol kampaň na školách o kritickom myslení a chce odo mňa, aby som aj ja kriticky myslel a bojoval proti konšpiračným teóriám. Tak dobre. Ak to chcú, budú to mať.

Použitím odporúčaného kritického myslenia som zistil, že šialení konšpirační teoretici, ktorí sa maskujú za super intelektuálov sú na Slovensku už dávno. Teraz však vyrazili do totálnej ofenzívy. Dokonca nakrúcajú aj konšpiračné filmy. Tvrdia, že Vladimír Mečiar sa sprisahal s Ivanom Lexom a Michala Kováča ml. uniesla Slovenská informačná služba. Pritom z oficiálneho vyhlásenia vlády je jasné, že Michal Kováč ml. sa uniesol sám. Prajem im v ich snažení veľa šťastia. Chápeme, o čo sa snažia?

Snažia sa o to isté, ako ľudia zaoberajúci sa 11. septembrom. Chcú dokázať, že tajné služhby môžu byť zapletené do nezákonných činností. Len smelo do toho. Ha ha ha. Sú to teda konšpirační teoretici, ktorí podľa psychiatra Cyrila Höschla patria do polovice populácie s nižším IQ. Ha ha ha.

Teraz chcú zrušiť Mečiarove amnestie, čo sa im už aj podarilo, aby sa daný skutok únosu vyšetril. Nemám nič proti tomu, aby pravda vyšla najavo. Mám však pocit, že hlavným cieľom týchto konšpiračných teoretikov nie je pravda, ale zánik Slovenska. Dobre to vyjadruje plagát k filmu Únos, kde je na slovenskom dvojkríži ukrižovaný nejaký muž. Je to symbolické ukrižovanie Slovenska. Pripomínam, že na budúci rok, v roku 2018 bude 100. výročie vzniku Československa.

Maďarsko bude bojovať za zrušenie Benešových dekrétov

Čo k tejto snahe povedať? Pred 2000 rokmi už jedného chlapa ukrižovali. Ten sa potom po troch dňoch objavil živý.

Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia, veď sa oni stratia,
Slováci ožijú.

Žije, žije duch slovenský
bude žiť na veky.
Hrom a peklo, márne vaše
proti nám sú vzteky!