Deň D

S konšpiračnými teoretikmi sa v poslednom čase akoby vrece roztrhlo. Istého času ma chceli presvedčiť, že v Bratislave je generálny štáb, či hlavné velenie alebo ako sa to volá, ktoré riadi celú armádu. Doba však pokročila a konšpirační teoretici za ten čas už stihli preniknúť aj do médií a historických ústavov.

Pred pár dňami – 6. júna, čiže 6. 6. som sa z médií dozvedel, že je nejaký Deň D. Najprv som si myslel, že je to Deň debilov, niečo ako sviatok bláznov 1. apríla. Potom som počul vysvetlenie, že je to výročie vylodenia Spojencov v Normandii počas 2. svetovej vojny. Takéto konšpiračné teórie sa šíria skrze médiá. Mňa však neoblafnú.

Ja predsa od statočných bojovníkov proti konšpiračným teóriám viem, že nie je možné vytvoriť konšpiráciu, po slovensky sprisahanie so zapojením veľkého počtu ľudí, lebo by nastali úniky informácií a všetko by sa prezradilo. Takže viem, že nemôže existovať tajná svetová vláda, pretože nie je možné riadiť také veľké množstvo tak odlišných ľudí. Všetko, čo sa deje je len náhoda.

Konšpirační teoretici ale nemajú problém tvrdiť, že spojeneckí vodcovia sa stretli niekde za zatvorenými dverami, kde sa sprisahali proti Nemecku a vytvorili tajný plán na inváziu. Nemajú problém tvrdiť, že vylodenia sa zúčastnili jednotky z 12 odlišných národov a kopec úplne odlišných druhov vojsk – námorníctvo, letectvo, pešie vojsko, tankisti, delostrelci atď. Nasadené vraj bolo úctyhodné množstvo ľudí – viac ako milión a koncom augusta 1944 dokonca viac ako 2 milióny ľudí. Dá rozum, že invázne sily by sa museli niekde pred operáciou zhromaždiť, ale vraj nikto o tom nevedel a Nemci boli prekvapení.

Šialenejšiu konšpiračnú teóriu som ešte nepočul. Rozumiete, čo vám chcem povedať? Vraj Američania sa vylodili v Normandii a napadli Nemcov. Ešte raz opakujem – Američania.

V Normandii sa vraj vylodili Američania, ktorí na prakticky porazené a rozložené Japonsko zhodili atómovky, len aby sa v Japonsku nemuseli vylodiť. Takí boli z toho posraní. Nemcov vraj napadli Američania, ktorí nevedeli poraziť ani rákosníkov vo Vietname a Kórei, ani pastierov z Talibanu. Na Irak sa odvážili zaútočiť až na druhýkrát a aj odtiaľ nakoniec zdrhli. Za rok a pol bombardovania isisákov v Sýrii nič netrafili a Isis sa smelo rozrastala.

Toto všetko je ale nič. V roku 2001 na nich zaútočilo 19 pastierov kôz z púšte a zničilo im dva najvyššie mrakodrapy a urobili dieru do Pentagonu. Počujete dobre. Pastieri zasiahli hlavné velenie armády v hlavnom meste, ktoré by malo byť najviac chráneným mestom v štáte. Ja som chcel Američanom zachovať tvár, a tak som tvrdil, že to neboli pastieri z púšte, ale ich vlastná tajná služba. A čo oni? Že vraj som bláznivý konšpiračný teoretik, ktorý patrí do blázinca. V pohode. Kto chce kam, pomôžme mu tam. Čo z toho potom vyplýva, ak dvojičky nezničila síajej, ale 19 pastierov kôz z arabskej púšte? Vyplýva z toho to, že Američania sú banda neschopných magorov. Pastieri kôz im v pohode vyradili celú protivzdušnú obranu a potom zničili najväčšie symboly. Americké rakety nevystrelili a stíhačky nevzlietli. Majú tam v tej Amerike efbíaj aj síajej aj enesej, ktoré všetko a všetkých odpočúvajú, ako prezradil Snowden, ale oni o ničom nevedeli. Ak z toho nevedeli odvodiť, že sa na nich chystá útok, potom sú to neschopní idioti. Ako potom dopadla tá ich slávna vojna proti terorizmu? Terorizmus nebol nikdy väčší ako po nej.

Títo nás akože majú ochrániť pred ruskou agresiou? Veď nevedia ochrániť ani sami seba. Ešte, že je tu udatná ukrajinská armáda, ktorá ruskú agresiu zastavila pred bránami EU. Ukrajinci totiž vymysleli super protiletecké silové pole. Zo Sýrie stále vídavam videá, ako tam Rusi bombardujú, ale z Ukrajiny som nevidel ani jedno.

Vraj Američania zaútočili na Nemcov. Tak to ma podrž. Mohli 11. septembra zaútočiť Američania sami na seba? No nemohli. Tak ako mohli zaútočiť fašisti na fašistov? Fašizmus nie je o vyholených borcoch s hákovými krížmi. Fašizmus je vláda korporácií spojených so štátnou mocou. Názov fašizmus je odvodený od slova fasces. Je to symbol, ktorý má pôvod v Rímskej ríši. Fasces je 12 drevených prútov, ktoré obopínajú sekeru v strede. Môžeme ho vidieť v znaku talianskej 29. divízie SS. Tento fašistický symbol je v Amerike hojne používaný. Nachádza sa dokonca v kongrese Spojených štátov. Čo robí preboha symbol imperiálnej Rímskej ríše v údajne demokratickej Amerike?

Znak 29. divízie SS.
Fasces v kongreSSe Spojených štátov.
Fasces v Lincolnovom pamätníku. Drzo každému na očiach.
Fasces na americkej minci.

Takéto veci nám teda výjdu, ak argumenty statočných bojovníkov proti konšpiračným teóriám začneme aplikovať v praxi.