Fake news

Médiá hlavného prúdu s radosťou obviňujú rôzne internetové stránky zo šírenia falošných správ. Hovoria im anglicky fake news a hoaxy. Chcú preto nezávislé weby zakázať. Vraj pravdivé a overené správy prináša len mejnstrím. Ja tomu neverím.

Samozrejme, aj na alternatívnych weboch sa nepravdivé správy môžu objaviť. Lenže falošné správy šíria aj tradičné médiá a to navyše plánovite. Obviňujú z toho ale len konkurenciu. Najznámejším prípadom falošných správ v mejnstríme boli zbrane hromadného ničenia v Iraku, kvôli ktorým štvali do vojny a výsledok je viac ako milión obetí. Žiadne takéto zbrane sa tam nikdy nenašli. Poniektorí obhajujú túto vojnu doteraz.

Takýchto správ sa objavuje hodne aj v súčasnosti. Po Kuciakovi tu máme ďalšieho obetného baránka, Tentoraz je to Henry. Zabil ho nejaký Maďar z Dunajskej Stredy, ale oni napíšu, že to bol Slovák. V Anglicku obliali nejakí týpci dieťa kyselinou. Podľa výzoru, aj podľa mien je jasné, že to nie sú Slováci, ale mejnstrímové médiá píšu, že zločin spáchali Slováci. V prípade Slovákov, už neplatí pravidlo, že národnosť sa neuvádza, aby sa nešírila národnostná nenávisť. Keby to aspoň bola pravda, že to boli Slováci.

Najnovšie sa objavila správa, že Slovensko pomáhalo pri únose nejakého Vietnamca. Kauza Kuciak nestačila na pád vlády, tak prišla osvedčená téma - únos. Ten už raz položil vládu Mečiara. Rôzne "osobnosti" teraz znova vytrubujú, ako sa hanbia vo svete. Všetko je to súčasťou globálnej vojny, ale má to aj špecifický lokálny charakter rozvratu a zničenia Slovenska. Únos Vietnamca je druhým pokusom o štátny prevrat v tomto roku. Čo by s tým mal bežný občan robiť? Je to jednoduché - nič. Treba tieto pokusy ignorovať, nenechať sa namotať na túto vlnu hystérie a vyhýbať sa protestom, ku ktorým pravdepodobne budú znova vyzývať. Ignorovať to treba preto, lebo všetko je to umelo vyvolané s jediným cieľom - dokázať, že si nedokážeme sami vládnuť. Verejne to vyjadril Michal Havran v tomto videu:

Vraj sa máme hanbiť. Hanbiť sa za čo? My sme nikoho nekolonizovali, nevyvraždili sme žiadneho indiána, nevyvolali sme žiadnu svetovú vojnu, ani sme na nikoho nepustili atómovú bombu. To skôr iní by sa mali hanbiť. Tí, čo sa teraz hrajú na najväčších demokratov.

Keď už niečo robiť aktívne, tak študovať a šíriť informácie. Ohľadom káuz typu Kuciak som toho zverejnil dosť aj ja. Teraz to všetko zhrniem a pridám na štúdium aj niečo nové.

Začnem filmom 50 krát a stále po prý raz. Ak chceme byť slobodní a nechceme, aby nám svet vysvetľovali pochybní experti, nesmieme sa nachytať na rôzne divadielka a zahrané útoky na samých seba.

Ako sa robí politika a čo je to falošný útok pod cudzou vlajkou je zobrazené vo filmoch Vojna volov a Knieža. Kuciakovský scénar je presne zachytený vo filme Batman sa vracia. Zabudnúť nesmieme ani na 11. september, ktorý je predpovedaný v mnohých filmoch. Z nich veľkú výpovednú hodnotu má Klub bitkárov, kde hlavný hrdina, aby dosiahol svoj cieľ, tak bije sám seba.

Z knižných diel spomeniem romány Dana Browna. Prvým sú Anjeli a démoni. Druhým je zatiaľ najnovší román Pôvod, ktorý úplne zapasoval do súčasných udalostí. Uvediem z neho pár citátov: "Žartoval, že pre televíziu nie je nič lepšie, ako keď ľudia vidia, že niekto zomrie. Myslel na Edmondovu dlhotrvajúcu túžbu zničiť palmariánsku cirkev a že by sa to určite podarilo, keby naňho spáchal atentát jej člen. Kiežby bol Edmond nažive a videl ten celosvetový ohlas, pomyslel si Langdon. Je tu však dilema ako z Hlavy 22 - keby Edmond žil, bez atentátu by jeho prezentácia nevyvolala pozornosť svetových médií a mala by iba zlomok z toho, čo mala takto."

Úplne polopate sú tieto praktiky tajných služieb zobrazené v ruskom seriále Spáči: