Liberáli

Prezidentkou na Slovensku, kde sa väčšina obyvateľov hlási ku kresťanstvu sa stala liberálka Zuzana Čaputová. Čo k tomu dodať? Dodať k tomu môžem len jedno a to citát z kresťanského evanjelia: "Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny." (Mt 18, 6)

Ja napriek tomu, že často citujem z Biblie nie som svätuškár, ani sa nepovažujem za veľkého kresťana, aj keď v podstate kresťan som. No ako vidím, asi som väčší kresťan, ako väčšina Slovákov, hoci nesedím kažkú nedeľu v kostole. Zvláštne. Zdá sa, že poznám kresťanské hodnoty lepšie aj ako mnohí farári a dokonca lepšie ako jeden biskup.

Novozvolená prezidentka Čaputová vraví, že tradičné kresťanské hodnoty nie sú v rozpore s liberalizmom. Do určitej miery má pravdu, pretože podstatou kresťanstva je láska k blížnemu, ba dokonca aj k nepriateľovi. Blížny podľa evanjelia však nie je každý. To hovorí Ježiš v Podobenstve o milosrdnom Samaritánovi. A milovať aj nepriateľov? Áno, ale v tomto výroku vidíme, že nie všetcí sú v pohode a kámoši, ale že existujú aj nepriatelia. Milovať nepriateľa pritom neznamená, že nemôžeme s nepriateľom bojovať a máme mu dovoliť s nami manipulovať alebo nás zabiť. Ježiš sa s peňazomencami v chráme nebavil v rukavičkách, ale zobral bič a poriadne ich vypráskal, podľa mňa aj pre ich vlastné dobro. V tomto s Čaputovou súhlasím. Liberalizmus má niečo spoločné s kresťanstvom a to dokonca viac, ako sa mi páči. Presnejšie s nemeckým "kresťanstvom", ktoré sa k nám pred 1000 rokmi šírilo takisto s množstvom pekne vyzerajúcich slovíčok o láske a potom prišli krížové výpravy a náboženské vojny s jediným cieľom: obsadiť alebo ovládnuť naše územia. To isté predstavujú dnes liberáli a pravdoláskari.

Ja som bol kedysi tiež stúpencom liberalizmu. Nemám rád, keď sa niekomu ubližuje alebo pácha neprávosť, ale potom som zistil, že to všetko už začína prekračovať hranice zdravého rozumu. Napríklad zvláštny boj proti rasizmu v podaní liberálov, kde rasizmus proti farebným je strašné zlo, ale rasizmus proti bielym nevadí. Liberálne zásady sami osebe vyzerajú pekne, ale navzájom sú si v rozpore, na čo som už viackrát poukazoval. Väčšina ľudí je podľa mňa v podstate dobrá. Preto sú pre niektorých tieto zásady príťažlivé a preto sa k nim hlásia, aj keď sú kresťania. Mnohí začnú vyznávať to, čo je podľa liberálov dobré a pokrokové, hoci v skutočnosti je to naopak preto, lebo chcú byť ešte lepší ako ostatní, a preto sa nechajú zmanipulovať.

Paradoxne sú na takéto manipulácie náchylnejší vzdelanejší ľudia, aj keď môžu byť super odborníci vo svojich oboroch, čo sa ukázalo aj vo voľbách. Od vzdelaných sa akosi prirodzene očakáva, že sú múdri, čo využívajú manipulátori na ich magorenie v štýle rozprávky Cisárove nové šaty. V nej len malé a nevzdelané dieťa pochopilo skutočnosť. Podobne Ježiš v evanjeliu vraví, že boh skryl tieto veci pred múdrymi tohto sveta a ukázal ich maličkým.

Liberáli chcú maličkých chrániť, a preto sa rozčuľujú nad prípadmi zneužívania detí kňazmi. Znásilňovanie detí moslimami v Británii im ale nevadí a ešte ho aj zakrývajú. Takisto chcú, aby mohli deti adoptovať homosexuáli. Zároveň chcú povoliť potraty, pretože vraj žena má právo na slobodný výber. Ako potom budú môcť adoptovať deti homosexuáli, keď nechcené deti budú potratené?

Liberáli sú za práva žien a súčasne sú za imigráciu moslimov, ktorí žiadne práva žien neuznávajú. Podľa moslimského práva šaría sa žena nemôže len tak sama bez muža motať kade-tade a ešte k tomu nezahalená. Takáto žena je považovaná za pobehlicu a musí byť ukameňovaná. Kto je za moslimskú imigráciu, nech prvý hodí do Čaputovej kameňom.

Liberáli sú za manželstvá homosexuálov a súčasne sú proti rasizmu a za multikulturalizmus. Pritom tradičná rómska kultúra žiadne manželstvá homosexuálov, ani adopcie homosexuálmi neuznáva. Ježiši Kriste, veď oni chcú zničiť tradičnú rómsku kultúru. To je ale rasizmus!

Liberáli sú za moslimskú imigráciu a súčasne za práva národnostných menšín. Moslimovia však zakazujú alkohol a bravčové. Viete si predstaviť tradičnú rómsku kultúru bez alkoholu a bravčového? To je porušovanie práv národnostných menšín. Títo rasisti fakt chcú zničiť tradičnú rómsku kultúru.

Liberáli sú za slušné Slovensko a súčasne propagujú úchylnú stránku Zomri, na ktorej je každé druhé slovo kokot a každé tretie prakokot. Ono sa ani nie je čo čudovať. Názov liberál vychádza zo slova sloboda. Pritom v živote absolútna sloboda neexistuje. Človek je spútaný prírodnými zákonmi, pudmi a životnými potrebami. Úplným oslobodením od životných starostí je až smrť. Treba si dávať pozor na to, čo si človek želá. Aby sme zachvíľu neboli všetci caput.

Liberáli sú proti islamofóbii a súčasne s tým tvrdia, že dvojičky zničili islamskí teroristi. Kto tvrdí, že to neboli moslimovia je podľa nich šialený konšpiračný teoretik.

Liberáli sú za rovnosť a súčasne všetkých, ktorí nie sú liberáli považujú za hlupákov. Liberáli považujú názor, že černosi majú menšie IQ ako bieli za rasizmus. Súčasne považujú bielych Slovákov a bielych voličov Trumpa za hlúpych sedlákov. Keď sú všetci ľudia rovní a černosi majú rovnaké IQ ako bieli, liberáli tvrdia, že černosi sú sprostí. Rasisti.

Liberáli sú za rovnosť, pretože rasy sa na genetickej úrovni nelíšia, ale rasisti sú podľa nich len bieli.

Liberáli sú proti xenofóbii a súčasne z nejakého dôvodu nemajú radi Rusov.

Liberáli sú proti nenávisti, ale neznášajú Kotlebu, lebo je vraj fašista a uctieva Tisa. Preto na deň víťazstva proti fašizmu vytvorili počítačovú hru Kotlebstein, kde sa kotlebovci strieľajú. Súčasne neznášajú Rusov, ktorí fašizmus porazili a na ruské hranice posielajú slovenských vojakov ako Tiso.

Diagnóza čistá schizofrénia. Toto vyznávajú tí, ktorí sa považujú za vzdelaných a múdrejších? Nielen s kresťanstvom, ale aj s našim školstvom nie je čosi v poriadku. S tým treba niečo robiť. Vyzývam preto všetkých na veľkú civilizačnú misiu. Musíme pomôcť našim blížnym, zmagoreným a ohlúpnutým liberálnym bratom dostať rozum.