Nácek

Najväčším problémom Slovenska nie je v súčasnosti korupcia, vysoká nezamestnanosť alebo nárast chudoby. Je to Marián Kotleba!

V médiách dostal Kotleba okamžite nálepku extrémista. S týmto polemizovať nemienim, pretože ho osobne nepoznám, nikdy som ho naživo nevidel, nebol som na žiadnej jeho akcii a jeho skutočné zmýšľanie nepoznám. Možno je skutočne extrémista. Nie sú ale väčšími extrémistami naši politici, ktorí Slovensko extrémne rozkradli, rozpredali a extrémne zadĺžili?

Pozornosť je samozrejme obrátená len na Kotlebu a pritom nikomu nevadí, že jeden nácek sedí v najvyššej funkcii štátu. Áno, je to prezident hlavy štátu Ivan Gašparovič. Jeho politická kariéra je naozaj obdivuhodná. Začínal ako komunista, pokračoval ako slovenský demokrat, potom už len ako demokrat, až nakoniec skončil ako nacista. Do predvolebnej kampane vstúpil Gašparovič s heslom: "Myslím národne, cítim sociálne." Alebo žeby to bolo: "Cítim národne, myslím sociálne?" Priznám sa, neviem. Ako by som to mohol vedieť, keď to nevie ani on sám. Či už je motto také alebo onaké, vyplýva z neho, že Gašparovič je národný socialista.

Pojem národný socializmus alebo inak povedané nacionálny socializmus asi mnohým nehovorí nič, tak to trochu osvetlím. Národnosocialistická nemecká robotnícka strana vznikla 24. februára 1920 z Nemeckej robotníckej strany. Založil ju Adolf Hitler a skrátene sa označuje ako nacistická strana. Toto už pozná určite každý.

Ak je teda Gašparovič národný socialista, vyplýva z toho, že je nacista.