Nežná revolúcia

Dnes si pripomíname výročie Nežnej revolúcie, ktorá pred 24 rokmi skoncovala s komunistickou diktatúrou. Teraz už máme demokraciu a výsledok je taký, že ľudia vravia: "Za komunistov bolo lepšie." Dovolím si však povedať, že to nie je pravda.

Ktovie, čo by dotyční vraveli, ak by zakúsili uránové bane alebo sibírsky gulag. Na menovú reformu, ľudovo povedané zmenku sa už tiež akosi zabudlo. Osemdesiate roky boli samozrejme lepšie, aj čo sa týka životnej úrovne. Ja ale nechcem spochybňovať životnú úroveň, keď vravím, že výrok "Za komunistov bolo lepšie" nie je pravdivý. Spomínaný výrok vytvára zdanie, že vláda komunistov sa skončila, ja som však presvedčený, že stále žijeme "za komunistov"!

Ako nám vládli komunisti pred "revolúciou", tak nám vládnu komunisti aj po nej. Stačí sa pozrieť na dve najvyššie štátne funkcie - na prezidenta a premiéra. Čo to bolo potom za revolúciu, keď nielen že nijaký komunista neprišiel o život, ale nijaký komunista ani nebol zavretý a ani neprišiel o majetok. Zrušená nebola dokonca ani Komunistická strana, ktorá je zodpovedná za horšie zločiny ako nacizmus. Samotní komunisti sa ale nebavili s nikým a následkom ich Veľkej októbrovej revolúcie v Rusku boli milióny mŕtvych. Znamenať to môže len jedno. Takzvaná Nežná revolúcia bola len obyčajné divadlo, počas ktorého sa zmenil režim, ale nie vládnuca vrstva.

Jedna podivuhodná črta komunistického režimu je zobrazená v českom filme Občiansky preukaz. Je to celkom srandovný film, v ktorom som sa dozvedel, že boj proti systému spočíva v chľastaní alkoholu a v chodení na koncerty. Na jeden takýto koncert naviedla mládež miestna legenda protikomunistického odboja Čambor. Mládež potom dostala poriadnu nakladačku od žandárov, ale Čambor sa tomu "čistou náhodou" vyhol. Ako potom vyšlo najavo, tento Čambor bol v skutočnosti policajný agent provokatér.

Slobodomurársky stisk
Jeden z filmových hrdinov drtí príslušníkovi - predstaviteľovi komunistickej štátnej moci ruku pomocou slobodomurárskeho stisku. Správa je taká, že za "pádom" komunizmu stáli slobodomurári. Nežná "revolúcia" sa začala počas 200. výročia vypuknutia Francúzskej revolúcie. To, že vo vytvorení komunizmu mali aj oni sami prsty samozrejme takte zamlčujú.

Keďže takéto praktiky sa používali za komunizmu, v dnešnej demokracii by nemali mať miesto. Pozrime si preto nasledujúce video Ten je náš z protirómskych protestov v Českých Budejoviciach.

Takže tieto úbohé praktiky sa využívajú aj v dnešnej "demokracii" a potom v správach počúvame, ako extrémisti vykrikovali rasistické heslá a robili výtržnosti. Ako je to možné? Možné to je jednoducho preto, lebo stále je to "za komunistov".