Novinári

Posledné dni sa na Slovensku nehovorí o ničom, len o smrti dvoch mladých ľudí. Ja nie som výnimkou. Tento zločin treba jednoznačne odsúdiť. Bohužiaľ na mŕtvoly sa už zbiehajú politické hyeny a supy, aby sa priživili. Vraví sa, že o mŕtvych len dobre. Nevravím, že by som o nich niečo zlé vedel, ale ja sa aj tak radšej budem venovať živým. A to novinársko-mimovládno-slniečkárskej mafii. Sieť týchto "mimovládnych" organizácií je prisatá na štátny rozpočet rovnako ako tí talianski akože podnikatelia.

Naši novinári dnes ronia falošné slzy za dvoch ľudí, doteraz však kryli a zľahčovali zločiny asociálov, nelegálnych imigrantov, bombardovanie Juhoslávie a vojenské agresie Spojených štátov amerických so státisícmi mŕtvych. Urážajú všetko Slovenské. Obviňujú kritikov nelegálnej imigrácie, že šíria neodvôvodnený strach a pritom sami šíria hystériu o extrémistoch, ktorých vidia za každým rohom. To isté robia aj teraz po smrti Jána Kuciaka, kedy destabilizujú a majdanizujú krajinu.

Na tento článok som sa chystal dlhú dobu, ale stále som ho odkladal. Možno som urobil dobre, lebo práve teraz nastal ten správny čas. Pozrieme sa na to, čo dokážu vytvoriť títo novinári. Jedná sa o dva staršie články z roku 2012 v denníku Sme.

Prvým je článok Taký matičný humor z 10. novembra 2012. Upozorňuje na vtipy v Slovenských národných novinách, ktoré si údajne robia posmech z rómskeho etnika. Samozrejme, vraj je to rasizmus, nacizmus a neviem čo ešte. Podľa mňa si len robia posmech zo správania istej časti rómskeho etnika. A čo vtipy o hlúpych blondínach? To nie je rasizmus? Proti tomu ale neprotestujú.

V poriadku, majú taký názor, že je to neprípustné, na tom by nič nebolo keby. Keby sami nerobili to isté. Ešte sa k tomu sami priznali. V článku uverejnili aj vyhlásenie šéfredaktora Slovenských národných novín, ktorý sa čuduje, že práve denník Sme odsudzuje humor, a pritom si sám robí posmech, napríklad z politikov. Schizofrénia ako vyšitá.

Nič by na tom nebolo, keby len pred asi mesiacom pred týmto článkom 29. septembra 2012 sa v článku Nekresliť, nepísať, nežartovať sami neobhajovali Dánov a Charlie Hebdo za karikatúry Mohameda a nerozčuľovali sa nad tým, ako moslimov urážajú vtipy o ich prorokovi. Vraj nakresliť proroka Mohameda, robiť si žarty z islamu alebo pochybovať o jeho výklade je životu nebezpečné. Čiže podľa denníka Sme je islam nebezpečná ideológia.

Je to neuveriteľná diskriminácia. Slováci si nemôžu robiť žarty, ale Dáni áno. V inom článku na túto tému píšu, že nahnevať moslimov sa nevypláca. Spisovateľ Salman Rushdie je imámom odsúdený na smrť za knihu a musí sa pohybovať s ochrankou, lebo možným vrahom je každý. Ďalej tam píšu toto: "Korán má priamu súvislosť s trápením moslimských žien. Jedna z viet, o ktorých hovorí, ale verejne sa k nej radšej nikto nepriznáva. Výnimkou sa stala Ayan Hirsi Aliová, moslimka zo Somálska, ktorá sa po úteku do Holandska vzdala viery, a filmár Theo van Gogh. V citlivom čase po útokoch z 11. septembra spolu natočili film o trápení moslimských žien. Van Gogha si za to v roku 2004 na ulici vyhliadol marocký prisťahovalec. Osemkrát do neho vystrelil a potom ho ešte dvakrát bodol." Takže podľa denníka Sme imigranti sú nebezpeční a páchajú zločiny. A to Sme nie je žiadna alternatíva, ale noviny hlavného prúdu, ktoré podľa reklamy hoaxy hádžu do koša a prinášajú len overené správy.

Teraz ako na pokyn otočili o 180 stupňov, lebo pániček zmenil kurz a oni by nedostali prachy a každý kto povie tie isté veci ako pred časom oni, toho označia za islamofóba, xenofóba, rasistu, extrémistu a vymletého nácka. Už im násilie moslimov na ženách nevadí. Sami pritom brojili proti moslimom po 11. septembri a kto tvrdí, že za útokom nestáli moslimovia, ale sama vláda USA, toho až dodnes označujú za šialeného konšpiračného teoretika. Kto je potom islamofób? Ja som odporca nelegálnej imigrácie a nemôžem za to, že z nejakého dôvodu sú nelegálni imigranti moslimovia.

Aký humor podporujú títo novinári? Všetci takzvaní intelektuáli ako napríklad Arpád Šoltész podporujú internetové stránky zomri.sk s úchylným humorom, kde každé druhé slovo je kokot. Už len ten názov zomri je totálne úchylný. Toto je tá pravda, láska a vysoká intelektuálna úroveň?

Arpád Šoltész sa "preslávil" výrokom o bielej spodine. Bolo za to na neho podané trestné oznámenie, ale súd ho oslobodil, že vraj to nie je rasizmus, ale sociologický termín. Všetci títo bojovníci proti rasizmu a pisálkovia vyskakovali od radosti, že to je super precedens. Oni snáď vôbec nerozmýšľajú. Ak je to precedens, potom nebudú môcť nikoho osočovať ani žalovať za to, ak použije výraz biela spodina. Pritom sú v drvivej väčšine tí novinári bieli. Počúvajte ma vy novinári, urážate ma a robíte zo mňa idiota. Podľa mňa ste BIELA SPODINA!