Potkaniar

Vo filme Batman 2 sa postava Tučniak vyhráža, že bude ako Potkaniar. To znamená, že zničí deti obyvateľov mesta Gotham. Bohužiaľ, toto je skutočnosť u nás, aj inde vo svete. Tučniak v úlohe Potkaniara sa činí a jeho obeťou je pravdepodobne aj Ján Kuciak. O čo v skutočnosti ide?

Potkaniar pochádza z nemeckej legendy, v ktorej istý muž odlákal hraním na píšale potkany z mesta Hameln. Nedostal však za to sľúbenú odmenu, a tak rovnakým spôsobom odlákal z mesta aj deti, ktoré potom už nikto nevidel. To isté sa deje aj u nás.

Rodičia chcú, aby sa ich deti mali dobre, preto ich pošlú do školy. Mnohí sa chcú mať ešte lepšie a pošlú svoje deti na vysoké školy. Neváhajú ich dať ani na všelijaké pochybné a zbytočné odbory, len aby mali titul. Tam im vymyjú mozgy a spravia z nich detských vojakov. Ján Palach, Ján Kuciak a Martina Kušnírová sú už mŕtvi. Potkaniari však neváhajú zneužiť ani menšie deti. Exemplárny prípad je Greta Thunberg bojujúca proti zmene klímy. Príkladov je dosť aj u nás. Jedným z nich je aj istý študent bratislavského gymnázia, ktorý chcel postrieľať vlastencov. A bude horšie. S homo agendami chcú zamieriť už na materské škôlky. Rodičia, dávajte pozor na svoje deti. Aby sa z nich nestali novodobí janičiari, ktorí sa obrátia aj proti vám.