Povstanie

Na prelome júla a augusta 2021 sme si pripomenuli 190. výročie Východoslovenského roľníckeho povstania. V médiách som o tom nezachytil ani správu. Možno niečo dávali, a to, že som nič nezachytil je moja chyba. Už som raz písal, že medzi touto udalosťou a dneškom existujú dosť silné paralely. Príčinou vzbury boli zlé životné podmienky ľudu a nezmyselné opatrenia vlády proti epidémii cholery. Môj názor na povstanie je zatiaľ stále taký, že ja tu žiadne ozbrojené povstanie nechcem. Bohužiaľ, naši politici robia všetko preto, aby tu vzbura nastala! Nechápem tomu. Nemali v škole dejepis? Neučili sa, čo sa stalo vládnucej vrstve počas Veľkej francúzskej revolúcie alebo revolúcie v Rusku? Či si myslia, že im sa to nemôže stať?

Aby som to upresnil, nechcem tu žiadne ozbrojené povstanie, ale už nie som úplne proti tomu. Povstanie by však mala byť až posledná možnosť. Môže to byť tiež tak, že vzburu alebo občiansku vojnu tu chce nejaká vonkajšia sila a možno k tomu podniká aj aktívne kroky. Ja nemám chuť robiť niekomu tajtrlíka. Ďalšou mojou námietkou proti povstaniu je problém zobrazený v knihe Tarzan. Tam tiež námorníci na šírom mori spravili vzburu a zlikvidovali kapitána lode aj s dôstojníkmi, ale potom zistili, že nikto z nich nevie riadiť loď, tak stroskotali. Vyvstáva tu teda otázka, kto nahradí túto vládu? V našom prípade tento problém už z veľkej časti odpadá. Myslím si, že s touto vládou narazíme určite. Veď práve ona sú tí neschopní námorníci, ktorí odstránili dôstojníkov. Štát sa nám rozkladá pred očami podľa scenára filmu Útek do Budína. Bez tejto vlády je tu aspoň nejaká nádej na záchranu. Nakoniec, môžeme sa vrátiť k vláde minulej. Tiež to vtedy nebolo ideálne, kradlo sa, ako s obľubou pripomína Matovič, bola korupcia, ale bol tu aj pokoj a štát celkom obstojne bývalá vláda riadiť vedela. Aj keď sa však kradlo, nikdy sa nekradlo tak, že sa vyhnal celý národ na pol dňa vonku na zimu, aby mohla Matovičova firmička zarobiť! Takisto urán sa u nás neťaží a ani masová imigrácia vďaka minulej vláde nenastala. Ohľadom toho kradnutia, Matovičova vláda urobila osem miliardovú sekeru v rozpočte len za prvý rok. Ak vrátime veci aspoň o krok späť, potom môžeme kľudnou evolučnou cestou pracovať na nejakej lepšej náhrade. Inou námietkou je, či tu skutočne vládne vláda. Čo z toho, keď sa zvrhne vláda (platí to aj pre voľby), keď televízie a denníky zostanú tie isté? Čo z toho, keď mimovládky a Soroš zostane ten istý?

Bohužiaľ vláda robí všetko preto, aby ľudí čo najviac nasrala. Neviem, či je to hlúposťou alebo konajú na základe príkazov od niekoho. Navyše prvé z normálnych riešení - referendum o predčasných voľbách zmarila prezidentka. Čo ďalej? Ešte zostávajú protesty a generálny štrajk. Ak nevyjde ani toto, potom s povstaním nemám problém. Veď pred pár dňami sme si pripomenuli aj 77. výročie SNP. No a politici ho schvaľujú a oslavujú. Prezidentka povedala, že to má byť mierka, podľa ktorej by sme mali usmerňovať naše správanie. Povstanie proti vláde bolo v poriadku, lebo to bola nacistická totalitná vláda. Takže z politického hľadiska je všetko ok. Táto vláda je takisto totalitná - rozdeľuje ľudí na nadradenú zaočkovanú rasu a podradnú nezaočkovanú. Obmedzuje slobody, napríklad slobodu pohybu a čo je najhoršie, pácha ekonomickú, psychickú a zdravotnú genocídu na vlastnom obyvateľstve. Pritom sa pchajú do riti Nemcom, ako to robil Tiso.

V preambule ústavy sa nachádza toto: „My, národ slovenský ... usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity ...“ Aký je tu slobodný život? Aká je tu hospodárska prosperita? Už tridsať rokov žijeme v ekonomických problémoch a státisíce obyvateľov museli odísť do zahraničia. Mnoho ďalších je bez príjmu. Sám patrím medzi nich, takže na mňa rečičky o humanizme a ľudských právach neplatia. Vážení, to je genocída! No a v tejto situácii našu vládu trápi pomoc imigrantom a Afgancom. Podľa článku 32 ústavy: "Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené." Teraz sa pozrime na náboženskú stránku. Ježiš zbičoval a vyhnal z chrámu peňazomencov. V evanjeliu podľa Lukáša Ježiš hovorí: „Ale teraz, kto má mešec, nech si ho vezme, takisto aj kapsu, a kto nemá, nech predá šaty a kúpi si meč.“ My sme kresťanská krajina, cyrilo-metodská tradícia je zakotvená aj v ústave a mnohí politici sa odvolávajú na kresťanstvo – saralabanda. Nakoniec tu máme ekologickú stránku. Dan Brown v knihe Inferno písal, že na Zemi je preľudnenie a máme sa na to pozerať logicky – rozumom a nie srdcom. V poriadku, na mňa je aj jeden Bill Gates, jeden Soroš a jeden Matovič priveľa. Navyše vydychujú oxid uhličitý!

Zo všetkých strán sme teda krytí. Právo je na našej strane. Napriek tomu sa chcem vzbure vyhnúť. Pripravení však byť môžeme. Prečo nemať aj plán B?

Aký zmysel má však povstanie alebo zmena vlády, ak nechápeme príčiny, prečo sme sa dostali do takého stavu, v akom sme? Potom sa to môže znova zopakovať. Nemusíme ani veľa rozmýšľať, pretože príčinu nám odhalil sám Matovič pred troma rokmi. Vytešoval sa vtedy, že toto všetko dosiahli vďaka vražde Jána Kuciaka. Veľkú úlohu zohrali aj médiá, ktoré obvinili bez akýchkoľvek dôkazov z vraždy Fica, následkom čoho sa rozpadla vláda a voľby vyhral Matovič. Cui bono? Komu teda prospela vražda Kuciaka? Ficovi sa rozpadla vláda, rozdelila sa mu strana a nevyhral ani voľby. Naproti tomu, Matovič vyhral voľby, bol premiérom a stále je vo vláde. Vyvstáva teda oprávnená otázka, či vražda Kuciaka nebola operácia pod falošnou vlajkou. Médiá potom začali bičovať emócie, pričom presadzovať rozhodovanie na základe emócií a nie na základe rozumu je jednou z manipulačných techník. Takže ešte raz, najprv bola vražda Kuciaka a potom mediálna hystéria. A naši Slováci nepoužívali rozum, ale začali sa rozčuľovať, lebo na Markíze povedali, že Fico zabil Kuciaka. Teraz tu máme viac ako dvanásť tisíc mŕtvych a médiám to už nevadí! Prioritou teda nie je ani tak zmena vlády, ale skôr vytvorenie poriadnej televízie, ktorá bude alternatívou k mejnstrímu a bude sa snažiť podnietiť Slovákov k rozmýšľaniu.