Zahraniční pseudoinvestori

Po páde komunizmu sa u nás objavil nový podivný fenomén - zahraniční "investori". Prečo tieto divné individuá volám pseudoinvestori? Riešenie tejto hádanky je veľmi jednoduché.

Investor vychádza zo slova investovať, to znamená vložiť peniaze do nejakého podniku. Ako môže byť potom investorom niekto, kto tu ešte neminul ani euro, ale naopak pýta od štátu investičné stimuly? Je toto investor? To nie je žiadny investor, ale pseudoinvestor.

V súvislosti s týmito pseudoinvestormi sa objavili ďalšie podivnosti. V našej skvelej Európskej únii, kde údajne platí rovnosť a ľudské práva, náš nezamestnaný človek, ktorý chce začať podnikať, dostane dotáciu 5 tisíc eur s milión podmienkami, načo ich nemôže použiť, ale zahraničný pseudoinvestor dostane na jedno pracovné miesto 50 tisíc eur a ešte aj úľavy na dani. To sa to niekomu podniká.

Ja som ako zamestnanec prešiel viacero zahraničných pseudoinvestorov. Chcel som spoznať systém zdola. Princ Gautáma podobne opustil múry svojho paláca, lebo pochopil, že tam svet nespozná. Neskôr ho nazvali Budha, pretože sa prebudil. Aj ja som sa prebudil a teraz môžem opísať svoje skúsenosti. U zahraničných pseudoinvestorov je bežné takzvané ťahanie hodín. Dajú vám nejakú smiešnu hodinovú mzdu, ale nechajú vás ťahať nadčasy aj nad rámec, aký povoľuje zákonník práce. Potom máte mylný dojem, že zarábate veľa peňazí. Oficiálne je však všetko v poriadku, pretože u zahraničných pseudoinvestorov to funguje tak, že priamo u pseudoinvestora pracuje len istá malá skupina zamestnancov. U tejto malej skupiny sa zákonník práce dodržuje, ale väčšia skupina pracuje cez agentúry dočasného zamestnávania. Mzdu u agentúry budete mať rozdelenú na dve časti. Na výplatnej páske budete mať len minimálnu mzdu a zvyšok dostanete na ruku. Z oficiálnej minimálnej mzdy sa budú samozrejme platiť len minimálne odvody a keď pôjdete na maródku alebo do dôchodku, tak zaplačete. Pseudoinvestor sa tak zbavuje zodpovednosti a vyhovára sa na agentúry. Tieto, keď im už tečie do topánok, zmenia len meno a sídlo firmy a odrazu sú čisté ako ľalia.

Ja som zažil za svoju kariéru ťahanie dvanástok, aj šestnástok 6 krát do týždňa, niekedy aj pracovné nedele. Za mesiac som mal odrobených okolo 320 hodín. V lišiackej firme v Pardubiciach som zažil dokonca 24 hodinové, ba aj dlhšie šichty. To je už týranie ľudí. Intelektuálni experti vo vláde sa teraz čudujú, že národ vymiera. Sú vystrašení z toho, že nebude mať na nich kto robiť. Prečo asi národ vymiera, vy sociálnovládni experti? Pretože sami dávate peniaze zahraničným pseudoinvestorom, aby vám ničili národ. Istá skupina preto vkladá svoje nádeje do afroamerických inžinierov a lekárov. Idioti. Títo určite na vás budú robiť. Iba ak vodičov kamiónov :)))

U zahraničných pseudoinvestorov je dokonca možné robiť v kuse nočné. V jednej "firme" som takto ťahal 7 mesiacov nočné šichty, väčšinou dvanástky. Keď som im oznámil, že chcem skončiť, tak sa začali oháňať zákonníkom práce, že existuje výpovedná lehota. Srandisti.

Na mňa preto rečičky o demokracii a ľudských právach neplatia. Ja mám z matrixu reálne skúsenosti. Tie mi hovoria, že tu v skutočnosti existuje skrytý otrokársky fašistický systém, ktorý sa maskuje peknými frázami o demokracii a ľudských právach. Hlúpy fašistický otrokársky systém si je istý, že s niekym vybabral, ale v skútočnosti si sám vyrába nepriateľov, ktorí ho zničia.