Vedci objavili pôvod starých Slovákov

Na stránke tech.sme.sk vyšiel pred nedávnom článok s hore uvedeným titulom. Dočítal som sa v ňom, ako taliansky archeológ Guido Baggianata objavil pri ostrove Malta vrak lode starý 4000 rokov, v ktorom sa našla záhadná tabuľka.

Tabuľka obsahovala nápisy v egyptských hieroglyfoch i sumerskom klinovom písme. Nápisy obsahovali tento text: "My, ktorí sme prišli z veľkých stepí, my, ktorí vieme stavať a búrať, my seba nazývame praví ľudia, Slaueniši“.

Ďalej sa v článku píše toto: "Baggianata si okamžite všimol, že slovo trochu pripomína výraz, ktorým Byzantínci podstatne neskôr označovali slovanské kmene. Oveľa dôležitejšie však bolo pokračovanie textu, ktorý hovoril o veľkej katastrofe, ktorá zničila rozvinuté mestá aj s ich kultúrou. „A tak sme sa, z vôle bohov a so strachom vydali na veľkú cestu na západ,“ končil text na tabuľkách."

Hneď som sa potešil, to je super, takže konečne sa potvrdilo, že sme potomkovia starodávnej a vyspelej slovanskej civilizácie. Potom som však mrkol na diskusiu a tam čítam, že si meno archeológa mám dať do prekladača. Naťukal som to teda do googlu a čo nevidím. Baggianata je po taliansky bláznenie. Pozriem sa teda na dátum vydania článku a tam stojí - 1. apríl.

Tento žartík naráža na sochu kráľa Svätopluka na nádvorí bratislavského hradu, na ktorej sa píše, že to bol kráľ starých Slovákov a na rôzne teórie o pôvode Slovanov, ktoré sa v poslednej dobe objavujú v slovanskom svete. Najväčšia sranda by bola, keby sa niekedy ukázalo, že to so Slovanmi bolo skutočne tak alebo aspoň podobne, ako sa píše v tomto prvoaprílovom článku. Stačí si prečítať niečo o najnovších genetických výskumoch európskeho obyvateľstva. A čo starí Slováci? Slovenské ženy sa nazývajú Slovenky, krajina sa volá Slovensko, jazyk je slovenský a nie slovácky. Ako je potom možné, že muži sú Slováci? Ide tu o nejakú špekuláciu? Zmena zo Slovenov na Slovákov sa udiala možno preto, lebo Slováci sa nevyskytujú v žiadnych historických záznamoch. Komu by to mohlo takto vyhovovať? Takým Maďarom určite. Môžu potom vyhlasovať, že Slováci sa tu objavili až neskôr, a že táto zem patrí v skutočnosti im.

Jedná potom Ficova garnitúra v našom záujme alebo sa len tak tvári a v skutočnosti pracuje pre nejakú vonkajšiu silu? A táto sila nám na jednej strane vnucuje takéto konštrukcie a potom sa z nás tá istá sila vysmieva. Neviem síce potvrdiť, že je to takto aj v skutočnosti a nechcem tu nikoho zbytočne obviňovať, výsledok tohto snaženia so starými Slovákmi však dobrý nie je. Myslím si, že takéto násilné konštrukcie nepotrebujeme. Ďalším problémovým slovom v tejto konštrukcii je slovo kráľ. Samo Chalupka v básni Mor ho píše toto:

"Pravda, bohy vydaná, káže nám Slovänom:
pána mať je neprávosť a väčšia byť pánom.
A človek nad človeka u nás nemá práva:
sväté naše heslo je: Sloboda a sláva!"

Starí Slovania nemali kráľov, ktorým sa trebalo klaňať! Mali kniežatá a starešinov, o ktorých tiež píše Samo Chalupka. Držme sa preto svojho a neopičme sa po okolitých národoch.

Vo filme Pavučina snov som sa stretol s mimozemšťanmi, ktorí neútočili zbraňami, ale brali na seba takú podobu, akú očakávali, že sa bude páčiť ľuďom. Na príklade opisovaného článku vidíme, že nemôžeme prijímať hocičo, len preto, že sa nám to páči alebo sa nám to z nejakého dôvodu hodí. Musím však povedať, že mnohé veci, ktoré preberám na tomto webe sa mne osobne vôbec nepáčia, ale musel som ich do istej miery po dlhšom skúmaní uznať. Niekedy však píšem o naozaj "divokých" teóriach. Preto sa vždy snažim písať, že "možno", "mohlo by to tak byť", "podľa môjho názoru" atď. Čo by sa však stalo, ak by som tento prvoaprílový žartík, či lepšie povedané provokáciu zaradil na svoju stránku a bral by som to ako vedecký fakt? Asi by som sa pekne strápnil.

Treba byť preto v každom ohľade opatrný a týka so to aj obsahu mojej stránky. Aj ja som len človek, neviem všetko, som omylný, môžem dospieť k chybným záverom a čerpať z nepravdivých zdrojov.

Dal som sa teda aspoň na chvíľu nachytať, no vôbec sa nehnevám. Sranda musí byť a baviť sa zachvíľu chystám aj ja.

Čo však ďalej? Starí Slováci sa vyparili ako gáfor. Neostáva mi nič iné, len sa vrátiť k starým dobrým biblickým pravdám, že prvým človekom na svete bol Žid Adam a že život na celej planéte zachránil pred potopou ďalší Žid Noe. Ten úplne sám postavil takú veľkú loď, že do nej napratal zvieratá z celého sveta. Predtým však ešte vymyslel a postavil aj prúdové lietadlo, aby sa k týmto zvieratám, ktoré pochádzali aj z Ameriky a Austrálie mohol dostať. No nesmejte sa! Tak sa to píše v Biblii a to je slovo božie, pretože Židia sú vyvolený národ a len k nim hovorí Boh. Zatiaľ však nechápem, ako môžu byť Židia vyvolení medzi všetkými národmi sveta, keď vlastne všetci sú Židia, pretože pochádzajú zo Žida Adama a Noema. Asi mám malé IQ. Ako môžem mať ale malé IQ, keďže podľa tohto som vlastne aj ja Žid. Žeby aj Starý zákon bol vytvorený 1. apríla?