Ukrajinská opozícia

Protesty na Ukrajine stále pokračujú. Naše médiá podporujú samozrejme opozíciu. Opozičných vykresľujú ako chudáčikov, ktorých mláti zlá diktátorská polícia. Ukrajinská vláda a alternatívne internetové stránky ich naopak opisujú ako teroristov a fašistov. Ako sa mám v tomto vyznať a čo je vlastne pravda?

Nie je ľahké sa v tomto zmätku vyznať, ale ja to už viem vďaka článku Kotleba píše ukrajinskému prezidentovi Janukovičovi: Neustupujte na stránke sme.sk. V článku samozrejme nezabudli podotknúť, že Kotlebov list popiera oficiálne postoje Slovenska a Európskej únie k situácii na Ukrajine.

Ďalej sa tam píše, že riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku s podobným menom, ako má banskobystrický župan - Alexander Duleba označil Kotlebovu aktivitu za „zvláštny krok“. Zvláštny krok je to podľa Dulebu preto: „Lebo na strane revolúcie sú totiž aj ľudia, ktorí presadzujú zhruba rovnaký politický program, ako má Kotleba. Napríklad opozičný Pravý sektor je voľná aliancia nacionalistických a ultrapravicových ukrajinských skupín.“ Ukrajinskí nacionalisti z Pravého sektora sú podľa článku dokonca lídrami revolúcie a protestov. Kotleba teda údajne píše proti svojim a Duleba sa tomu čuduje. Ja sa tomu nečudujem. Ani ja by som nepodporoval banderovcov, ktorí páchali vojnové zločiny a vraždili ľudí aj na Slovensku.

Táto situácia mi pripomína príslovie: „Politik keď sa pomýli, tak aj pravdu povie.“ Chceli dodrbať Kotlebu, ale nakoniec spravili idiotov sami zo seba a prezradili nám, kto je to tá „ukrajinská opozícia“. Keďže Duleba a spol považujú Kotlebu za extrémistu a nacistu a zároveň tvrdia, že ukrajinská opozícia je rovnaká ako Kotleba, potvrdzujú, že ukrajinská opozícia je extrémistická a nacistická. No a keďže Slovensko a Európska únia oficiálne podporujú opozíciu, vyplýva z toho, že podporujú vlastne nacistických extrémistov.

Toto nie je „zvláštny krok“, že Kotlebu, ktorého považujú za neonacistu odmietajú, ale ukrajinskú opozíciu podporujú? Znovu tu fungujú akési divné dvojité metre.

Nakoniec mi neostáva nič iné, ako sa pekne poďakovať za vysvetlenie situácie. Zdá sa, že vojna, ktorú nám vyhlásili, nemusí byť stratená. Ak má protivník takýchto „expertov“, nie je sa čoho báť.