Vakcína

V televízii som sa dozvedel, že svet zasiahla pandémia korony. Keďže je tu pandémia, je vraj nutné zaočkovať populáciu. Čo budem v tejto situácii robiť? Nechám sa zaočkovať alebo nie?

V rozprávke O Janíčkovi a Marienke alebo v Mrázikovi chce Ježibaba vhodiť ľudí do pece. Čo ak je hodenie do pece zlé? Ak to neviem, čo urobím? Poviem Ježibabe, aby išla do pece ako prvá. Ak tam nebude chcieť ísť, viem s určitosťou povedať, že hodenie do pece je zlé.

Ako potom zistím, či sa mám dať zaočkovať alebo nie? Poviem nášmu hlavnému šéfovi, ktorý chce, aby som sa dal zaočkovať, aby sa dal zaočkovať prvý on. Náš premiér Matovič sa ale zaočkovať prvý nechce! On je totiž charakter. On sa vzdá svojej vakcíny v prospech zdravotníkov a iných ľudí. Jemu by svedomie nedovolilo, aby sa on sám uprednostnil pred inými ľuďmi.

Ja ako občan budem teda postupovať podľa vzoru svojho vodcu. Navyše som stúpenec kresťanstva. Tak budem tiež postupovať podľa vzoru Ježiša Krista a obetujem sa. Vzdám sa preto svojej vakcíny v prospech menšín, lgbtov, Afroameričanov, moslimov a židovských bratov.

No čo, ak sa vodca dá predsa len zaočkovať, tak ako si Ježibaba sadla do fúrika? Znamená to, že očkovanie je dobré? Tak to samozrejme nie je. Akú budem mať v tomto prípade istotu, že sa vodca dá zaočkovať rovnakou látkou, s akou budem zaočkovaný ja? Môže sa predsa dať zaočkovať s niečim úplne iným, čo ani vakcína nie je, aby ma zmagoril.

Nedávno mnoho z našich predstaviteľov na čele s Matovičom, ako na povel ochorelo na covid, až je to podozrivé. Mám na to svoju teóriu. Ak ochoriem na covid a prežijem to, mám potom protilátky, čiže sa už nemusím očkovať. Ak naši predstavitelia povedia, že už covid prekonali, potom môžu povedať, že očkovať sa už nemusia. Budú mať výhovorku, na rozdiel od väčšiny obyvateľov.