Vasiľ Biľak

Pred pár dňami sme si pripomenuli výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy v 68. roku. Podľa dnešnej optiky to však nemôže byť vpád, ale príchod imigrantov, aby nás multikultúrne obohatili. Kiska a spol nadávajú na Biľaka, aký bol vlastizradca, lebo ich tu pozval, súčasne zvelebujú Merkelovú, že pozvala do Európy "imigrantov", a že od nich žiadne nebezpečenstvo nehrozí. A ešte tu sami chcú dotiahnuť americké vojská. Preto dnes prinášam zopár citátov z pamätí Vasiľa Biľaka, ktoré boli napísané v roku 1986 a vyšli v roku 2014. Ja mám však pocit, akoby vyšli len včera a nepísal tam o minulosti, ale o dnešku. To ma logicky priváza k otázke, či Biľak aspoň v niečom nemal pravdu.

"Aby sa mohla reakcia rýchlo vysporiadať s nepohodlnými členmi strany a občanmi republiky, pustila by z reťaze rôzne kriminálne živly. Čo také indívíduá dokážu, to sa už v dejinách neraz ukázalo. Boli sme toho svedkami v Chile."

- Havel hneď po nástupe k moci dal amnestiu zločincom.

"Dubček, Smrkovský a Kriegel hystericky dramatizoval nebezpečenstvo, ktoré vraj hrozí sionistom."

- Aj dnes sa neustále vyplakáva nad holokaustom, ale že tu už prebieha genocída Slovákov, to ich nezaujíma.

"My hovoríme, že sme jednotní, ale tlač, rozhlas a televízia denne hlásajú a presvedčujú ľud i stranu, že vedenie nie je jednotné, dávajú podporu len takzvanému progresívnemu jadru vedenia strany. A tak sú progresívni a konzervatívni. Kto obhajuje priateľstvo so Sovietskym zväzom, kto tvrdí, že zo Sovietskeho zväzu nehrozí nebezpečenstvo našej suverenite, je konzervatívny a skoro nepriateľ ľudu."

- Aj dnes tu máme progresívcov, ktorí sú podľa médií jediní správni. Za Sovietsky zväz stačí dosadiť Rusko a máme situáciu, aká tu panuje aj dnes.

"Pracujúci chápu kontrarevolúciu až v jej konečnom výsledku. Napríklad, až keď sa strieľa a je chaos."

- Ani dnes veľa ľudí nechápe, že sme vo vojne, pretože sa zatiaľ nestrieľa, ani nepadajú bomby.

"Bolo známe, v prípade, že by Dubček a Černík zaváhli, boli pravicoví oportunisti pripravení Dubčeka i Černíka fyzicky zlikvidovať a obvniť z toho zdravé sily."

- Dubček nakoniec skutočne zomrel za podozrivých okolností. Stala sa aj vražda Kuciaka, z ktorej obviňujú Fica.

"Kontrarevolučným silám sa podarilo, že sfanatizovaní mladí ľudia podnecovaní zo zákulisia, strhávali a pálili sovietske vlajky, prevolávali slávu Dubčenkovi a Smrkovskému. Súčasne celá kampaň bola vedená pod heslom smrť komunistom. Aké sily teda predstavovali Dubček a Smrkovský i ďalší, keď pod ich práporom sa požadovalo vešanie komunistov?"

- To isté sa s mladými deje aj dnes.

"Nedivím sa občanom z Jáchymova, Karvinej alebo odinakiaľ, že uveria rečiam o vine obvineného človeka, ktorého nikdy nevideli, keď rozhlas a televízia denne hlásajú, že ten alebo onen je zradca. Nikto nemusel predložiť žiadne fakty, pretože vedome bola vytvorená potrebná davová psychóza. A potom kričíme, aby sme sa nevrátili k päťdesiatym rokom, keď vtedy sa takisto vytvárala atmosféra o nepravdách a lžiach."

- To isté robia médiá aj dnes. Obviňujú konšpiračných teoretikov, ale sami žiadne dôkazy nedodávajú.

"Pán prezident, musíte niečo urobiť. Napríklad niečo vyvolať, čo zatrasie celým národom. Keď to pomôže, tak aj podpáliť Karlštejn." (rada Jána Wericha)

- Čo bolo 911 a vražda Kuciaka? Neboli to tiež len zinscenované akty za účelom vyvolávania emocionálnej odozvy ľudu?