Výbuch plynu

Nepatrím k ľuďom, ktorí neustále kydajú na Slovensko, aký je tu mafiánsky štát, ako je tu všetko o ničom a súčasne nemajú problém tvrdiť, že sa máme vďaka únii super, ba dokonca, že sme sa nikdy nemali lepšie. Ja na Slovensko nenadávam, dokonca si myslím, že v porovnaní s mnohými krajinami sa máme lepšie. To mi však nebráni priznať si, že sú tu aj mnohé problémy.

V piatok 6. decembra v Prešove vybuchol panelák, pretože tam explodoval plyn. Podľa mňa táto tragická udalosť vypovedá mnohé o stave našej spoločnosti.

Nejakí pracovníci tam vykonávali určité práce, pri ktorých porušili plynové potrubie, následkom čoho sa v horných poschodiach paneláku začal hromadiť plyn. Ten potom vybuchol a zabil niekoľko obyvateľov bytovky.

V dnešnej dobe robia plynárov elektrikári, elektrikárov, kuchári, kuchárov predavači a predavačov vysokoškoláci, takže sa niet čo čudovať, že experti niečo dodrbali. Navyše schopnejší utiekli do zahraničia, lebu u nás nie sú peniaze na platy. Hlavne, že idú stíhať Jakeša, že vraj dal strieľať do ľudí, ktorí chceli utiecť do zahraničia. Teraz náš štát dá kopec peňazí na vzdelanie zadarmo a západ si zadarmo stiahne pracovníkov.

Ľudia cítili plyn v bytoch, ale nikto s tým nerobil nič. Prečo sa nezburcovali? Prečo nepootvárali okná a čo najskôr odtiaľ nevypadli? Veď to je základ, ak cítim v byte plyn, treba otvoriť okná, nech sa vetrá. Viem, že je zima, ale je lepšie chvíľu pomrznúť, kým sa nevyrieši situácia, ako vybuchnúť. Plyn je cítiť preto, lebo sa tam pridáva nejaká smradľavá látka, aby to upozornilo ľudí, že niečo nie je v poriadku a aby s tým niečo robili. Pretože zemný plyn normálne nemá žiadny zápach. Vidím, že to nestačí. Asi treba dať do plynu smrad z tých švédskych fermentovaných sleďov, aby sa podnietila nejaká aktivita.

Akurát jedna pani išla dole k robotníkom a oznámila im, že je cítiť plyn. Tí jej povedali, že všetko majú pod kontrolou. Tak pani išla naspäť domov a ešte si aj ľahla spať, lebo bola po nočnej. Viem, že ak je človek unavený, napríklad po nočnej, rozum tak neslúži. Ale ísť spať, keď je cítiť plyn? Potom to buchlo. Výbuch bol poriadny, povytrhávalo celé panely. Následný požiar takisto, požiarnici ho hasili niekoľko hodín, ale panelák sa nezrútil a stále stojí. Nie ako dvojičky. Zhromaždení zvedavci samozrejme v prvom rade museli vytiahnuť mobily a natáčať videá. Privolaní požiarnici nemali takú vysokú plošinu, a tak boli problémy s hasením aj so zachraňovaním hore uväznených ľudí. Prečo nemali techniku? Pretože nie sú peniaze. Na základné veci potrebné pre fungovanie štátu peniaze nie sú, ale na sprostosti áno. Na stíhačky, transportéry, imigrantov, mimovládky a všemožné menšiny, na to peniaze sú. Ale na normálne platy a infraštruktúru peniaze nie sú!

Teraz dajme tomu, že odborní pracovníci predstavujú vládnu triedu a obyvatelia bytovky ľud. Ľud je úplne zmagorený, apatický a vôbec nevníma, čo sa okolo neho deje. Ak aj niečo zacíti, nič s tým nerobí, ale sedí oddelený od iných vo svojich bytoch. Jednotlivec sa odhodlá k akcii a upozorní kompetentných, ale tí ho odbijú, že všetko je v poriadku. Nie sú tu žiadne no-go zóny, problémy s neprispôsobivými, imigranti sú super a islam je mier. Jednotlivec nenamieta, lebo verí autoritám. Ak náhodou namieta, označia ho za rasistu, fašistu, extrémistu, šíriteľa paniky, konšpiračnýc teórií, falošných správ a rozkladača demokracie. Jednotlivcovi neostáva nič iné, než byť ticho a pobrať sa domov. A napätie narastá. Neskončí sa to takisto výbuchom? Je za tým nejaká chyba v systéme alebo je to zámer?

Nedávno išiel v televízii seriál Delukse. Tam dostal luxusný hotel nového majiteľa. Ten chcel prepustiť doterajších pracovníkov a priviedol si tam svojich - všelijakých sedlákov zo všetkých kútov Slovenska. Pôvodní pracovníci samozrejme nechceli prísť o svoje fleky, a tak začali fungovanie hotela sabotovať. Dokonca tam naaranžovali aj vraždu, pretože najväčší problém, ktorý sa môže v hoteli stať je ten, ak tam niekto zomrie. Poškodí to jeho povesť.

Len aby prípadný výbuch nezmietol aj samotnú vládnu triedu.