Zomri

Nedávno nám zomrel Ján Kuciak, novinár a člen webu aktuality.sk. Táto udalosť odštartovala protesty s názvom Za slušné Slovensko. Sú organizátori týchto protestov skutočne slušní alebo sa na slušných len hrajú? Prečo potom mnohí z týchto "slušných intelektuálov" podporujú úchylnú, vraj humoristickú stránku zomri?

Medzi podporovateľmi samozrejme nemôže chýbať slušný bojovník proti mafii Arpád Šoltész a denníky Sme a N, ktoré vraj jediné prinášajú overené správy.

Biela spodina Soltes v tričku zomri

Čo stránka zomri obsahuje? Podľa rozhovoru na portále aktuality.sk, pre ktorý robil Kuciak, stránka obsahuje toto: "Vulgarizmy, cynizmus, zosmiešňovanie aj urážky, to všetko patrí k satirickej stránke, pôsobiacej na Facebooku."

Už len ten názov zomri je totálne úchylný. Ako vznikol? Podľa zakladateľa takto: "Zomri bolo jedno z najpoužívanejších slov na predošlých stránkach. Fungovalo to tak, že keď niekto nakladal sprostosti, s ktorými sme fakt nemali čas ani chuť polemizovať, napísali sme mu jednoducho: „Zomri.“ Tým sme to vybavili."

Toto je slušný a intelektuálny prístup? To bude pekne Slovensko vyzerať, ak sa k moci dostanú títo "slušní" ľudia. Robia si posmech aj zo smrti, napríklad, keď zomrel Štefan Nosáľ alebo zahynuli Alexandrovci a teraz keď urobil zomri Kuciak, nerobia si srandu, ale škriekajú ako zmyslov zbavení, aké je to nešťastie. Prečo teraz nedáte nejaký vtip? Najhoršie však je, že oni urážajú aj Ježiša Krista - veľkého proroka islamu. S horším prípadom xenofóbie a islamofóbie som sa ešte nestretol. Aby to neskončilo ako s Charlie Hebdo.

Ak má niekto proti stránke zomri výhrady, tak je to vraj preto, lebo im závidí, že oni majú mozog. Ak niekto tvrdí, že černosi majú nižšie IQ ako bieli, toho označia za rasistu, ale oni sami vravia, že existujú hlúpi ľudia, proti ktorým musia oni vystupovať. Ako je to možné, keď podľa nich sú si všetci ľudia rovní? Ja medzi nimi a nacistami nevidím nijaký rozdiel. Sú ako antihmota - úplne rovnakí len s iným znamienkom.

Sú proti tomu, aby niekto utláčal ľudí len kvôli ich výzoru alebo farbe kože, ale sami si robia posmech z Mariky Gombitovej preto, lebo je na vozíku alebo z Kotlebovej rečovej vady. Pokrytci. Vraj vtipy z Mariky sa robili už dávno, tak to môžu robiť aj oni. To je čo za argument? Bojujú vraj proti bezmozgom, ale bezmozgami sa zaštiťujú a robia presne to isté. Už dávno pred tým sa robili aj karikatúry o židoch. No keď pred časom topky zverejnili karikatúru so židom, okamžite sa spustil krik, že je to antisemitizmus, a že vraj satira musí mať nejaké hranice. Samozrejme nechýbala mantra, že sa to začalo karikatúrami a skončilo genocídou jedného národa. Takže mám aj ja neznášať židov, pretože židia sa predsa neznášali už dávno? Topky karikatúru museli stiahnuť. Ja zrušenie stránky zomri nepožadujem. Som rád, že ukazujú svoju pravú povahu, ktorá sa skrýva za peknými frázami. A navyše to robia úplne zadarmo. Nemusím platiť žiadnych špiónov ani ruských hackerov.

Mimochodom tie konšpiračné teórie, ktoré šíria "slušní intelektuáli" nechávajú rozum stáť. Ako vieme, neschopní ľudia si vymýšľajú konšpiračné teórie, aby si ospravedlnili svoju neschopnosť a aby mali na koho zhodiť svoje neúspechy. Podobne konšpirátori z denníkov Sme a N si nechcú priznať, že ich klesajúce príjmy sú dôsledkom bludov, ktoré píšu, a preto si vymýšľajú šialené konšpiračné teórie, že za všetko môžu Rusi a Putin. Šesťdesiat miliónov Rusov zahynulo počas židovskej revolúcie v roku 1917, ďalších dvadsať milónov počas druhej svetovej vojny pri oslobodzovaní Európy od nacizmu a teraz ich ešte obviňujú z takýchto bludov. To je antislovanizmus!

V poriadku, ja som podľa vás bezmozog, tak my vy vysokí intelektuáli vysvetlite, lebo to nechápem, ako môžete na jednej strane podporovať pupušov a genderizmus, ktorý vraví, že pohlavia v skutočnosti neexistujú a na druhej strane bojujete za rovnaké práva žien a proti ich týraniu. Ako môžete bojovať za práva žien, keď ženské pohlavie podľa vás neexistuje? Súčasne s tým podporujete islam, ktorý ženské práva neuznáva, ženy utlačuje a pupušov kameňuje. Oni mi to však nevysvetlia, lebo oni to sami nechápu. Oni len robia to, čo im prikážu šéfinovia, bez toho, aby o tom rozmýšľali a pochopili, že si tieto veci navzájom odporujú. Takže ja bez mozgu mám viac rozumu ako vy! Lebo vy ten svoj mozog nepoužívate.

S humorom majú vraj problém len totalitárne režimy, ale keď Slovenské národné noviny uverejnili vtipy o Rómoch, ktoré boli na úplne inej úrovni - oveľa jemnejšie, hneď sa do nich obul denník Sme. Sami sa usvedčujete farizeji.

Ja proti humoru, ani zosmiešňovaniu blbostí ako takému nemám nič. Sám to niekedy robím a dokonca si uťahujem aj sám zo seba. Na stránke zomri je ale každé druhé slovo kokot, každé tretie prakokot a každé štvrté dopiče. Vystupujú proti bezmozgom, ale sami sa tak správajú. Niekedy je potrebné použiť správne slovo - aj kokot, aby sa správne vystihla podstata. I ja som to spravil v jednom článku, pretože takzvaných expertov, ktorí na Slovensku bojujú proti nacizmu, ale náckov na Ukrajine podporujú, inak ako kokoti nazvať nemôžem. Ja však zo seba super slušáka nerobím. Na stránke zomri je ale slovo kokot takmer v každom príspevku. Takéto reči nevedú ani nevzdelaní roboši v krčme.